Ve Francii bylo v noci zraněno téměř 250 policistů, shořelo 20 autobusů

Střety s radikálními demonstranty, které se odehrály ve čtvrtek večer ve Francii, vedly ke zranění 249 policistů a četníků. Během nepokojů bylo zadrženo 667 lidí. Informoval o tom televizní kanál BFM.

Jak je uvedeno ve zprávě, ze 40 000 policistů, kteří v pátek večer zajišťovali pořádek po celé Francii, bylo zraněno 249 lidí. Žádný z policistů a četníků přitom nebyl vážně zraněn, upřesňuje BFM.

Předtím francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin uvedl, že během nepokojů bylo zadrženo 667 lidí.

»Policie, četníci a hasiči čelili v noci na dnešek extrémně vysoké míře násilí, k němuž ve Francii dochází jen zřídka«, uvedl ministr vnitra.

Provoz veřejné dopravy v pařížském regionu bude v pátek omezen, ministr-delegát odpovědný za dopravu Clément Bon řekl rozhlasu RMC, že důvodem je vyřazení 20 autobusů, které byly v noci zapáleny.»V metropolitní oblasti bylo přes noc zapáleno celkem 20 autobusů,« uvedl Bon. »Autobusová a tramvajová doprava bude po celý den výrazně omezena.«

Poznamenal, že pozemní doprava v pařížském regionu byla ve čtvrtek po 21. hodině pozastavena. »Doprava je obnovována, ale v omezeném rozsahu,« upřesnil Bohn.

Zabití sedmnáctiletého řidiče za volantem vozu Mercedes-Benz policistou 27. června vyvolalo v Nanterre nepokoje, které se později rozšířily do dalších obcí a velkých měst, jako jsou Dijon, Lille, Lyon, Marseille, Štrasburk a Toulouse. Jen v noci z 29. na 30. června bylo zapáleno několik desítek policejních aut, zapáleny komisariáty a administrativní budovy a poškozeny vzdělávací instituce. V noci na 30. června nasadilo ministerstvo vnitra 40 000 policistů, aby potlačili probíhající nepokoje. V některých městech hlídkují v ulicích pořádkové jednotky, obrněná vozidla a vrtulníky.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy