Čína naléhala na Spojené státy, aby přestaly pošpiňovat a vyvíjet nátlak a bez rozdílu uvalovat nezákonné jednostranné sankce

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning na pravidelné tiskové konferenci odpovídala na otázku ohledně rozhodnutí čínského ministerstva zahraničních věcí přijmout protiopatření proti 12 americkým vojenským průmyslovým společnostem a 10 firemním manažerům. Vyzvala Spojené státy, aby přestaly pošpiňovat a vyvíjet nátlak a bez rozdílu uvalovat nezákonné jednostranné sankce.

Mao Ning uvedla, že Čína 22. května oznámila příslušné rozhodnutí prostřednictvím příkazu ministerstva zahraničních věcí č. 7. Čína se vždy rozhodně stavěla proti jednostranným sankcím a »jurisdikci s dlouhou paží«, které nemají oporu v mezinárodním zákoně a jsou bez povolení Rady bezpečnosti OSN, a bude i nadále přijímat všechna nezbytná opatření k ochraně svých legitimních práv a zájmů.

Čína naléhá na Spojené státy, aby se hluboce zamyslely, čelily své odpovědnosti za vypuknutí a eskalaci ukrajinské krize, přestaly pošpiňovat a vyvíjet nátlak a přestaly bez rozdílu uvalovat nezákonné jednostranné sankce.

Otázka čínského Tchaj-wanu je jádrem klíčových zájmů Číny a první nepřekonatelnou krajní mezí v čínsko-amerických vztazích. Žádná země, organizace ani jednotlivec by neměl podceňovat silné odhodlání, pevnou vůli a silnou schopnost čínské vlády a lidu bránit národní suverenitu a územní celistvost a žádná země, organizace nebo jednotlivec by si neměl dělat iluze, že v otázce čínského Tchaj-wanu lze překročit krajní mez bez zaplacení ceny.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy