Home Zahraničí Vojenské manévry ČLOA a stabilita v Tchajwanském průlivu

Vojenské manévry ČLOA a stabilita v Tchajwanském průlivu

FOTO - CRI

V reakci na otázky týkající se vojenských manévrů Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA) a stability v Tchajwanském průlivu řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin na pravidelné tiskové konferenci, že mluvčí velení východní oblasti ČLOA nedávno uvedl, že od 8. do 10. dubna velitelství východní oblasti ČLOA organizuje hlídky kolem Tchajwanského ostrova a pořádá vojenské manévry »Meč jednoty«.

Jedná se o vážné varování před dohodou a provokací mezi separatistickými silami za »tchajwanskou nezávislost« a vnějšími silami a je to nezbytný krok k obraně národní suverenity a územní celistvosti. Dodržování principu jedné Číny je univerzální konsenzus mezinárodního společenství a také uznávanou základní normou v mezinárodních vztazích.

Mluvčí Wang Wenbin dnes zdůraznil, že tchajwanská otázka je čistě vnitřní záležitostí Číny a princip jedné Číny je univerzálním konsenzem v mezinárodním společenství a základní normou v mezinárodních vztazích. Wang Wenbin poukázal na to, že největší hrozbou pro současný mír v Tchajwanském průlivu jsou separatistické činy za »tchajwanskou nezávislost« a podpora vnějších sil.

Doufáme, že mezinárodní společenství plně uzná podstatu tchajwanské otázky, bude pevně dodržovat princip jedné Číny a pevně se postaví proti různým formám separatistických aktivit za »tchajwanskou nezávislost«. Nezávislost Tchaj-wanu je neslučitelná s mírem a stabilitou v Tchajwanském průlivu. Pro zachování míru a stability v Tchajwanském průlivu je nutné se pevně postavit proti různým formám separatistických akcí za »tchajwanskou nezávislost«.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here