Všichni v Bílém domě by se měli podrobit testu na drogy, vyzvala zákonodárkyně

Členka americké Sněmovny reprezentantů Marjorie Taylor Greenová se domnívá, že všichni zaměstnanci Bílého domu a také syn amerického vůdce Huntera Bidena by se poté, co byl v budově nalezen kokain, měli podrobit drogovému testu. Napsala o tom ve středu na svém Twitteru.

»My, republikáni ve Výboru pro dohled a odpovědnost, se budeme ptát tajné služby na kokain nalezený v Bílém domě. Také bych ráda věděla, zda všichni zaměstnanci Bílého domu a administrativa, stejně jako Hunter Biden, mohou projít test na drogy. A jaký je seznam léků a drog, které prezident USA Joe Biden užívá?« zeptal se zákonodárce.

Již dříve tisková tajemnice Bílého domu Karine Jean-Pierre uvedla, že americký prezident Joe Biden si je situace vědom. Vyjádřila přesvědčení, že tajná služba prozkoumá, co se stalo. Prezidentská administrativa neprovádí vlastní vyšetřování a nepodílí se na aktivitách, které tajná služba v tomto ohledu provádí, dodala.

Americký senátor Tom Cotton zase vyzval tajnou službu, která vyšetřuje nález kokainu v Bílém domě, aby informace o incidentu co nejdříve zveřejnila. »Americký lid si zaslouží vědět, zda byly v oblasti, kde dochází k výměně utajovaných informací, nalezeny nelegální drogy,« napsal Cotton v dopise ředitelce tajné služby Kimberly Cheetle.

Bývalý americký prezident Donald Trump se domnívá, že kokain nalezený v Bílém domě byl určen pro Joea Bidena a jeho syna Huntera.

»Opravdu někdo věří, že kokain nalezený v západním křídle Bílého domu nedaleko Oválné pracovny byl určen k použití někým jiným než Hunterem a Joem Bidenem?« zeptal se Trump ve středu na své sociální síti Truth Social. Naznačil také, že americká média budou tvrdit, že se našlo jen »velmi malé« množství látky a že vůbec nejde o kokain, ale o aspirin, po kterém by »příběh vyšumí«.

Republikán naléhal na americké úřady, aby zveřejnily záběry z bezpečnostních kamer, které by »rychle ukázaly, odkud kokain v Bílém domě pochází«. »Už znají odpověď, ale pravděpodobně se jim to nelíbí,« řekl Trump. 

Podle CBS byl bílý prášek nalezen ve skříni Bílého domu, kde zaměstnanci a návštěvníci nechávali mobilní telefony. Místnost se nachází v západním křídle budovy, kde se nachází také Oválná pracovna, kanceláře úředníků prezidentské administrativy a zaměstnanců. Strážci zákona řekli CBS, že americká tajná služba provádí důkladné vyšetřování, ve kterém zkoumá záběry a protokoly, aby zjistila, kdo měl přístup ke skříňce. 

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy