Vučič prohlásil, že bude bojovat za návrat trestu smrti

Srbský prezident Aleksandar Vučič v úterním rozhovoru pro televizi RTS uvedl, že bude bojovat za návrat trestu smrti.

»Budu politicky bojovat v Evropě i ve světě za návrat trestu smrti, protože za to, co se stalo v Bělehradě, Malo Orasje a Duboni, neexistuje jiný trest. Nemůžete zabít zrůdu, které je 13 nebo 14 let, ale ten, kdo k tomu přispěl, musí nést ten nejtěžší trest. Dokud budu prezidentem, budu ze všech sil a ze všech svých pravomocí bojovat za to, aby dostali maximální trest, a jako občan o tom budu všude mluvit,« řekl Vučič.

Prezident vysvětlil, že je těžké lidem vysvětlit, že zločinci, kteří naplánovali a spáchali zločiny z 3. a 4. května, mohou být na svobodě a dál žít svůj život.

Dne 3. května zahájil teenager střelbu na své vrstevníky ve škole v centru Bělehradu. Bylo zabito devět lidí – osm školáků a jeden člen ochranky. Dalších šest dětí a učitel byli zraněni. Podle zpráv srbských médií přišel třináctiletý mladík do vzdělávací instituce se dvěma pistolemi a zápalnými lahvemi. Vučič později prohlásil, že střelec bude přijat do psychiatrické léčebny, protože vzhledem ke svému nízkému věku nemůže být trestně odpovědný.

V noci na 5. května zahájil v obci Mladenovac palbu z útočné pušky mladík narozený v roce 2002, který zabil osm lidí a 14 jich zranil. Po dlouhém pronásledování byl střelec zadržen.

Lidé odevzdávají zbraně

Srbští občané od 8. května odevzdali více než 37 200 nelegálních zbraní a výbušných zařízení. Srbský prezident poděkoval občanům za jejich svědomitost a uvedl, že těm, kteří neodevzdají nelegální zbraně do 8. června, hrozí až 15 let vězení. Občané mohou zbraně a střelivo sami přinést na policii a odevzdat je bez vysvětlení, nebo přivolat policistu na místo, kde jsou zbraně uloženy.

(jb, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Srbský prezident Aleksandar Vučič uvedl, že bude bojovat za návrat trestu smrti
    ———Kdo s čím, zachází, tím také schází. Ze statistik víme že lidé, kteří hrají na nějaký hudební nástroj nebo zpívají ve sboru, se málokdy dopouštějí násilných trestných činů. Ti, kdo hrají na klavír se násilných trestných činů nedopouštějí téměř nikdy.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy