Wang I: Separatistické aktivity za »nezávislost Tchaj-wanu« jsou destruktivní

Člen Politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a ministr zahraničí Wang I se 21. května místního času zúčastnil schůze ministrů zahraničí Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) a objasnil důstojný postoj Číny k tchajwanské otázce.

Wang I řekl, že otázka Tchaj-wanu je jádrem klíčových zájmů Číny a separatistické aktivity za »nezávislost Tchaj-wanu« jsou nejničivějším faktorem pro mír v Tchajwanském průlivu. Skandální chování Laj Čching-te a dalších lidí při zradě národa a předků je hanebné. Ale bez ohledu na to, jak moc se snaží, nemohou zastavit Čínu v konečném dosažení úplného sjednocení a Tchaj-wan se vrátí do objetí své vlasti. Všichni separatisté za »nezávislost Tchaj-wanu« budou přibiti na pilíř historické hanby.

Členské státy ŠOS vycházejí ze zajištění suverenity a územní celistvosti každé země, dodržují základní normy mezinárodních vztahů a rozhodně podporují zásadu jedné Číny. Čína to vysoce oceňuje. Věří, že všichni budou i nadále podporovat spravedlivou věc čínského lidu, která se staví proti separatistickým aktivitám za »nezávislost Tchaj-wanu« a usiluje o národní sjednocení.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy