Žádná země ani žádná síla nesmí vyvolat válku nebo chaos v asijsko-pacifickém regionu

Čínský ministr obrany Tung Jün přednesl 2. června hlavní projev na dialogu Shangri-La na téma »čínský koncept globální bezpečnosti«.

Tung Jün řekl, že úspěchy v oblasti rozvoje a stability v asijsko-pacifickém regionu jsou těžce dosažené, jsou výsledkem společné moudrosti a společného úsilí lidu všech zemí v regionu, a je třeba si jich vážit. Nedovolíme, aby hegemonismus a mocenská politika poškodily Asii a Tichomoří, nedovolíme, aby do regionu byly zavlečeny geopolitické konflikty a studené války a horké války, ani nedovolíme, aby zde jakákoli země či síla vyvolala válku a chaos.

Tung Jün dodal, že Čína předložila šest návrhů pro udržení dlouhodobého míru a stability v asijsko-pacifickém regionu: Za prvé, je třeba chránit legitimní bezpečnostní zájmy všech zemí. Za druhé, je třeba společně vytvořit spravedlivý a racionální mezinárodní řád.  Za třetí, je třeba hrát roli v regionální bezpečnostní architektuře. Čína tvrdí, že v regionálních bezpečnostních záležitostech by měl být prosazován skutečný multilateralismus. Za čtvrté, je třeba podporovat otevřenou a pragmatickou obrannou spolupráci. Za páté, je třeba vytvořit model pro spolupráci v oblasti námořní bezpečnosti. Za šesté, je třeba posílit správu bezpečnosti v nově vznikajících oblastech.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy