Home Domácí ČHMÚ: Na severozápadě tři stupně, na jihovýchodě až čtrnáct

ČHMÚ: Na severozápadě tři stupně, na jihovýchodě až čtrnáct

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V noci na dnešek ještě stále místy mrzlo, nyní nás čekají výrazné teplotní rozdíly napříč republikou, informoval na své facebookové stránce Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Během noci na dnešek klesla teplota nejčastěji na +3 až -1 °C. Nejnižší teplotu hlásí stanice Luční bouda (-6,4 °C), Plechý (-6,2 °C) a Labská bouda (-5,8 °C). Naopak nejvyšší teplotu hlásí stanice Praha, Klementinum (+4,8 °C).

Nejbližší dny přinesou velké místní rozdíly v teplotách. Nad střední Evropou se totiž bude udržovat zvlněné frontální rozhraní oddělující studený vzduch na severu od teplejšího na jihu, informovali meteorologové.

»Největší rozdíly v teplotách předpokládáme ve čtvrtek, kdy na severozápadě vystoupí teplota pouze na tři stupně celsia, zatímco na jihovýchodě až na čtrnáct stupňů celsia,« uvedli meteorologové.

Studený vzduch se nejvíce podle ČHMÚ prosadí v sobotu, kdy očekáváme sněhové přeháňky i v nižších polohách. Jinak bude sněžit většinou jen ve vyšších a horských polohách, nebo bude i na horách přechodně pršet.

(cik)