Home Domácí Důchody musí být důstojné. ČSSD podpoří odboráře

Důchody musí být důstojné. ČSSD podpoří odboráře

KOLÁŽ - iportaL24.cz/Jindřiška Brucknerová

Sociální demokracie se zapojí do setkání, na kterém 29. 3. 2023 od 12.00 před Úřadem vlády ČR chtějí odboráři dát jasně najevo svůj nesouhlas s posunem věku odchodu do důchodu na 68 let. Sociální demokracie tento krok vlády rovněž považuje za nesmyslný a asociální a proto je podpora odborové demonstrace pro ní jasnou volbou

»Pravicová vláda se rozhodla demontovat sociální systém, který se desetiletí vyvíjel a vytvořil základní jistoty, že stát v krizové situaci každému člověku pomůže. S asociálními kroky vlády nelze souhlasit, natož v dnešní nejisté době. Jako sociální demokraté proto považujeme za nutné podpořit protest odborů k navrhovanému zvýšení věku odchodu do důchodů na 68 let,« uvádí se v tiskové zprávě, kterou redakci iportaL24.cz zaslal Jan Denemak Nováček ze sekce PR a marketingu.

Jedním z vystupujících řečníků na demonstraci bude i předseda sociální demokracie Michal Šmarda. »Naše strana ve spolupráci s odbory bude pokračovat v boji za sociální spravedlnost a ochranu práv všech lidí v naší společnosti. Věřím, že se nám podaří i díky této demonstraci přesvědčit vládu,« řekl k tomu Šmarda.

Po skončení akce před Strakovou akademií se zástupci strany společně s dalšími významnými osobnostmi přesunou do Lidového domu, kde bude od 14.30 hod. probíhat další program. Vystoupí zde bývalý předseda ČSSD a premiér ČR Vlasimír Špidla a ředitel Masarykovy demokratické akademie Patrik Eichler. Vše zakončí debata zaměřená na téma, jakou podobu by měly mít důstojné a spravedlivé důchody a jak toho dosáhnout.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

  1. Demonstrace proti něčemu je k ničemu, na rozdíl od demonstrace, která vsadí na prosazení správného řešení problému. Vykřikovat „nechci odchod do důchodu v 68 letech“, když místo toho mohu předložit tolik potřebnou reformu důchodovou a reformu daní, mohou jen politici, kteří neznají ani obsah webových stránek sociální demokracie a takoví politici jsou nejen sociální demokracii, ale také nám všem k ničemu. Stačí do vyhledavače napsat dvě slova: INTEGROVANÉ REFORMY a následně kliknout na adresu: cssd.cz/ke-stazeni/dokumenty-1/. Objeví se Integrované reformy důchodová a sociální pro Českou republiku včetně Důvodové zprávy k reformám.

Comments are closed.