Home Domácí Expremiér Paroubek podpořil demonstraci odborů

Expremiér Paroubek podpořil demonstraci odborů

Jiří Paroubek a šéf strany DOMOV David Tygr Ploc na demonstraci odborářů 27. listopadu

Dnes na Malostranském náměstí v doprovodu předsedkyně ČSSD Jany Volfové a předsedy strany Domov Davida Tygra Ploce přišel bývalý předseda vlády Jiří Paroubek podpořit demonstraci Odborové centrály proti vládě.

»Jsem rád, že se odbory konečně rozhodly postavit se Fialově vládě, která ničí celý náš průmysl, ekonomiku a svými diletantskými rozhodnutími zhoršuje životní podmínky občanů ČR. Velká část občanů se již ocitá na hranici chudoby nebo v ní již žije. Upozorňoval jsem na tuto situaci již před mnoha měsíci a jsem tedy spokojen, že konečně odbory udělaly to, co je především náplní jejich činnosti. Zastaly se českých lidí,« uvedl v tiskové zprávě, zaslané redakci iportaL24.cz, Paroubek.

»Po dnešních demonstracích a stávkách především učitelů, které jako učitelka umím posoudit a považuji je za naprosto oprávněné, by měla vláda okamžitě podat demisi a předat vládu skutečným odborníkům. To se však nestane, Fiala, Pekarová, Rakušan, Jurečka, Bartoš a členové jejich stran mají totiž heslo normalizačních komunistů: ‚Každý den dobrý‘ (dodejme pro jejich peněženky),« přidala Jana Volfová, předsedkyně ČSSD.

Demonstrace se zúčastnily zhruba čtyři tisícovky lidí. Statisíce se však zapojili do stávky, která se konala ve všech krajích v řadě škol, firem či úřadů. Někde se práce zastavila na hodinu, jinde na dvě hodiny či na celý den. 

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here