Home Domácí Komunisté odsoudili raketové útoky na Jemen

Komunisté odsoudili raketové útoky na Jemen

KOLÁŽ - iportal24.cz/Jindřiška Brucknerová

KSČM odsuzuje další eskalaci konfliktu na Blízkém východě, které se dopouštějí Spojené státy americké a Velká Británie raketovými útoky na Jemen. Uvádí se to v dnešním stanovisku signovaném vedením KSČM.

Vedle snahy o kontrolu strategicky důležitého Rudého moře je podle strany cílem útoků podpora probíhající izraelské agrese proti Gaze. »Jedná se o další vojenský útok imperialismu v regionu, který je v přímém rozporu s Chartou OSN. Jemen je přitom jednou z nejchudších zemí světa, navíc zničený desetiletí trvající brutální válkou. Na ní mají vedle Saúdské Arábie zásadní podíl právě Spojené státy americké, Velká Británie a jejich spojenci,« píše se dále ve stanovisku.

Komunisté v reakci na současnou dramaticky se vyvíjející situaci v oblasti Blízkého východu vyzývají k respektování mezinárodního práva a k ukončení útoků na Jemen. »Zároveň se KSČM rozhodně staví proti servilní podpoře, které se této agresi dostává ze strany vládních představitelů České republiky,« dodává se v aktuálním stanovisku.

Komunisté sice v roce 2021 vypadli z Poslanecké sněmovny, když jim zisk 3,6 procenta voličských hlasů nestačil na pokoření potřebné pětiprocentní hranice, nicméně nepřestali být aktivní v mnoha otázkách politické současnosti. Naposledy například rozjeli petiční akci proti zavedení takzvané korespondenční volby, kterou považujáíza účelový krok, jenž má současné pětikoalici dopomoci k tomu, aby se udržela u moci co nejdéle. Do nadcházejících evropských voleb, kde bude obhajovat křeslo europoslankyně šéfka strany Kateřina Konečná, jdou komunisté v široké koalici pod názvem STAČILO! Více zde.

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here