Kosovo je Srbsko! Demonstrace na Václavském náměstí

Včera se v Praze konal nejen sjezd ČSSD – České suverenity sociální demokracie, ale i demonstrace na Václavském náměstí s názvem »Kosovo je Srbsko!«, kterou pořádal spolek Přátelé Srbů na Kosovu. Mezi účastníky Demonstrace za navrácení Kosova Srbsku nechyběl ani poslanec Jaroslav Foldyna (SPD), právník Norbert Naxera či Václav Novotný z iniciativy Ne základnám.

Akce, jejíž přímý přenos odvysílala TV Raptor, se zúčastnila přibližně stovka lidí. »Je naší povinností nezapomínat, i když mnozí by rádi zapomněli. Úkolem nepančované levice bylo, je a vždy bude chránit mír, život a spravedlnost doma i ve světě,« uvedl k akci jeden z jejích účastníků Marek Adam, mítopředseda KV KSČM jižní Čechy a vedoucí sekce Strážci míru KČP.

»Žádné bombardování civilních cílů není humanitární povahy! Proč mainstreamová média tak cudně mlčí o agresích USA??!« položil si řečnickou otázku Adam.

Od roku 2020 uznává Kosovo 97 ze 193 členských států OSN. V rámci Evropské unie to je 22 z 27 členů, přičemž Vláda České republiky o uznání nezávislosti této republiky rozhodla v květnu 2008.

(pk)

FOTO – Facebook a archiv Marka Adama

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy