Home Domácí O víkendu se oteplí, v příštím týdnu by mohlo být kolem 10...

O víkendu se oteplí, v příštím týdnu by mohlo být kolem 10 stupňů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V Česku se o víkendu oteplí, denní teploty v průměru vyšplhají nad nula stupňů Celsia, v noci bude stále mrznout. V sobotu i v neděli bude sněžit nebo pršet, při mrznoucím dešti hrozí tvorba ledovky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výraznější oteplení očekávají meteorologové v příštím týdnu, v Čechách až k deseti stupňům Celsia, na Moravě a ve Slezsku bude chladněji.

»Vypadá to, že koncem týdne dorazí hlavně do Čech výraznější oteplení a déšť. Tání sněhu pak bude výrazné i ve středních a vyšších polohách. Příští pondělí by teploty v Čechách mohly vyšplhat až k deseti stupňům Celsia,« uvedli meteorologové na Facebooku.

Dnes bude zataženo až oblačno, místy se mohou tvořit mlhy, ojediněle bude sněžit. Nejvyšší denní teploty se dostanou na minus dva až plus dva stupně, v 1000 metrech na horách bude kolem minus čtyř stupňů Celsia. V pátek očekávají meteorologové na horách místy jasno, nejnižší noční teploty klesnou na minus dva až minus šest stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti zejména na jihozápadě ojediněle kolem minus deseti stupňů.

V sobotu i v neděli předpovídá ČHMÚ zataženo až oblačno, místy mlhy, i mrznoucí. V sobotu bude místy sněžit, v jihozápadní polovině Čech v polohách pod 1000 metrů bude pršet. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia, v jihozápadní polovině Čech až pět stupňů.

V neděli bude od západu na většině území sněžení přecházet do deště, zpočátku převážně mrznoucího. Na severovýchodě a východě území vydrží srážky většinou sněhové. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové od tří do sedmi stupňů, na severovýchodě Čech a na Moravě a ve Slezsku kolem jednoho stupně.

Na začátku příštího týdne se dál oteplí zejména v Čechách, kde by se nejvyšší denní teploty mohly dostat k deseti stupňům Celsia. Na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku zůstanou teploty nižší, a to jeden až pět stupňů Celsia.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here