Přísaha s Motoristy chystají »největší akci eurovoleb«

Finále předvolební tour koalice Přísahy a Motoristů sobě uvidí pozítří Praha v symbolických »za pět minut dvanáct«. Ve čtvrtek 6. června v 11.55 hodin se v Křižíkově pavilonu B na Výstavišti sejdou lídři kandidátky do Evropského parlamentu Filip Turek a Nikola Bartůšek, předseda hnutí Robert Šlachta a předsedy strany Motoristé sobě Petr Macinka. Slibována je velká show!

Tak to ostatně vypadalo na Výstavišti již při slavnostním zahájení kampaně 11. dubna, kdy bylo slavnostně oznámeno, že jejím symbolem je heslo »Filip nás v Bruselu nezradí« nebo »Nikola nás v Bruselu nezradí« a kdy pavilon Bohemia doslova praskal ve švech.

Přísaha čtvrteční setkání označuje za »největší akci eurovoleb« a na svých internetových stránkách spustila rezervaci místa, která je povinná.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 7. a 8. června a Česká republika v nich zaplní svých 21 křesel. Koalice Přísahy s Motoristy by ráda získala dva mandáty, ovšem podle posledního průzkumu agentury STEM by skončila těsně pod pětiprocentní hranicí se ziskem 4,7 procenta. Nicméně měsíc před tím jí stejná agentura přisoudila dokonce šestiprocentní zisk a podle průzkumu agentury Kantar je potenciál Přísahy a Motoristů, který zahrnuje voliče uvažující o její volbě, dokonce dvanáctiprocentní.

Hnutí Přísaha bývalého elitního policisty Šlachty vzniklo v roce 2021 a hned na podzim se zúčastnilo prvních parlamentních voleb, kdy jen těsně se ziskem 4,7 procenta zůstalo pod pětiprocentní hranicí potřebnou pro vstup do Sněmovny. Patří mezi kritiky vlády, ale například i Green Dealu, migračního paktu či korupčních kauz.

(pk)

FOTO – archiv hnutí Přísaha

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy