Rajchl o členech SS: Od AfD se dávají ruce pryč, ale Ukrajině se tleská

Předseda strany Právo Respekt Odbornost Jindřich Rajchl dnes na sociální síti kritizoval evropské farizejství. Kritiku, která se snáší před volbami do Evropského parlamentu na Alternativu pro Německo (AfD), porovnal se situací na Ukrajině.

»Nikdy nebudu tvrdit, že každý, kdo nosil uniformu SS, byl automaticky zločinec,« prohlásil vedoucí kandidát AfD Maximilian Krah v rozhovoru, který poskytl italským novinám La Repubblica a britským Financial Times

Od té doby se o německých eurvolbách ponejvíce píše jako o referendu o AfD, ale na kontroverzní výroky již reagovala například europarlamentní frakce Identita a demokracie (ID), která vyloučila Alternativu pro Německo ze svých řad. Odraz již předtím zanechaly výroky Kraha, který zasedá v EP od roku 2019, po celé Evropě, včetně České republiky, kdy SPD Tomia Okamury vyhlásila, že v případě zvolení nehodlá zasedat s AfD v jedné frakci.

Rajchl dnes na sociální síti uvedl, že mu »neskutečně vadí bezbřehé evropské pokrytectví«. »Když kandidát AfD řekne, že ne každý člen SS byl špatným člověkem, tak je oheň na střeše, všichni od něj dávají ruce pryč a distancují se od celé strany. Zatímco když na Ukrajině po členech SS pojmenovávají ulice, tak je vše v pořádku, nadšeně jim tleskáme a posíláme zbraně a peníze z celého světa. Nacismus však nelze tolerovat v žádné podobě a formě,« napsal Rajchl a dodal: »Odsuzovat za jeden výrok AfD a zároveň adorovat Ukrajinu, kde je nacismus zcela systémově pěstován, je vrchol farizejství. Hanba všem, kdo takto smýšlí!«

Volby do Evropského parlamentu jsou v České republice naplánovány na 7. a 8. červen. Stranu PRO do nich vede právě Rajchl, dvojkou je ekonomka Ivana Turková, trojkou exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a čtyřkou místopředseda strany a lékař Marek Zeman.

(pk)

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Rajchl má tentokrát pravdu. SS byla zločinecká organizace, ale někteří jednotlivci tam mohli působit z naivity, neznalosti. Propaganda tvrdila, že SS jen brání německé ženy a děti a někdo tomu mohl uvěřit. Však i v současnosti známe mnoho těch, kteří uvěřili režimní propagandě.
    Zároveň se tady na jednu stranu pokrytecky zkoumá každé zdvižení paže (Prší? Takhle vysoko mi skáče pes!), na druhou stranu americký režim a jeho satelity otevřeně podporují fašizoidní diktatury nejen v Kyjevě, ale i v Polsku a v Pobaltí. Nebezpečí fašismu existuje, ale úplně jinde, než se pokoušejí tvrdit prorežimní kanály.

    • Ne, to nemá. Banderovskou diktaturu jim tam dosadili Američani za cenu miliard dolarů, obyvatelé Ukrajiny tomu mohli těžko zabránit. Naopak ČR má, co si zaslouží. 😥

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy