Orbán: Maďarsko chce zabránit válce Evropy s Ruskem

Maďarská vláda chce zabránit tomu, aby Evropa vstoupila do války s Ruskem, a ví, jak to udělat, prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán při vystoupení na shromáždění na Markétině ostrově po »Pochodu míru« na podporu vládní politiky, zaměřené proti eskalaci konfliktu na Ukrajině.

»Stojíme před obrovským úkolem, před jakým jsme ještě nikdy nestáli. Musíme zabránit tomu, aby Evropa vstoupila do války, která by ji přivedla k vlastnímu zániku,« řekl Orbán a dodal, že »maďarská vláda ví, jak to udělat«.

Podle premiéra je třeba zabránit realizaci nebezpečných plánů EU a NATO, které vedou k rozšíření konfliktu na Ukrajině, a v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu hlasovat pro strany, které prosazují mír, nikoli válku.

Při zmínce o vojenských plánech Západu, které zahrnují vyslání vojáků na Ukrajinu a dodávky ještě většího množství zbraní, Orbán řekl, že »Evropa se připravuje na válku a každým dnem míjí nový mezník na cestě do pekel«.

Podle premiéra »Evropa spěje k válce, ke svému zániku, ve vlaku bez brzd a se šíleným strojvůdcem«, a to je třeba zastavit.

»Pokusíme se tento vlak zastavit během voleb do Evropského parlamentu  6. až 9. června. Musíme zatáhnout za záchrannou brzdu, aby alespoň ti, kteří si to přejí, mohli z tohoto vlaku vystoupit a zůstat mimo válku,« řekl premiér.

Jeho protiválečný projev, který přenášelo několik maďarských televizních stanic, trval asi 30 minut za potlesku nejméně 100 000 lidí, kteří se sešli na Markétině ostrově.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy