ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Arogance moci proti slabým a nemohoucnost proti zločincům

Dozvěděli jsme se, že pokuty přitvrdily na dvojnásobek. A co je naprostá šílenost, za jízdu na oranžovou je pokuta 4500 Kč a ztráta šesti bodů. Zase jsme něco okopírovali odjinud, jenže tam je na zelené barvě počítadlo, že se řidič dozví, kdy bude svítit oranžová. Jestli bude chtít některý škodolibý policista vybírat pokuty, tak se zašije za křižovatkou a nekompromisně bude kasírovat skoro každého. Přece vy z vás, kteří jste motoristé, víte, že nemůžete dupnout na brzdu, když se bezprostředně blížíte ke křižovatce a náhle padne žlutá. To prostě nejde. Nevíte, kdy ta žlutá padne, a kdybyste tak učinili na mokré či, nedej Bože, namrzlé vozovce, tak dostanete smyk.

A další věc. Některé poctivé řidičky si budou toto pravidlo vysvětlovat tak (a ono to skutečně v těch dopravních předpisech tak je, že nesmí v žádném případě vjet na křižovatku, když padne oranžová) že poctivě dupnou na brzdu a už mají v kufru vozidlo jedoucí za ní.

Prostě tento předpis je záludná buzerace, nebo dokonce zamýšlená škodolibost arogantní moci proti těm, co dodržují pravidla, proti slušným občanům tohoto státu.

Ovšem na zločince všech váhových kategorií si stát netroufá. Když už jsme u provozu na komunikacích, určitě se vám stalo, že když dodržujete v obci předepsanou padesátku, tak se na vás tlačí mladí muži v drahých autech, nakonec vás míjejí se vztyčeným prostředníkem a ještě před vámi demonstrativně zabrzdí, abyste museli náhle zpomalit. Nebo další, co záměrně mají seřízené výfuky tak, aby co nejvíce jejich auto řvalo, a to třeba i v noci. Kde jsou v tomto případě policisté?

Četl jsem, že se noční Prahou proháněla vozidla drahých sportovních značek závratnými rychlostmi. Jak to, že policie nemá prostředky k zamezení tohoto arogantního chování zbohatlíků. Stačil by úplně pás s hřeby položený přes vozovku a je po exhibici. Před zbohatlíky všeho druhu se stát hrbí. Na malé si troufá.

A stát je krátký i na jiný druh nepříjemností. Stává se zvykem, že městské lesy začínají okupovat skupiny bezdomovců a pro občany se stává nejenom nepříjemným, ale mnohdy i nebezpečným faktem to, k čemu jsou městské lesy určeny. K rekreaci v těchto místech. Například v Kunratickém lese byla znásilněna 37letá žena páchnoucím individuem. Tamtéž napadl psychicky narušený mladý muž sedmdesátiletého důchodce sekyrou.

Dříve byla taková nebezpečná individua zavřena v blázincích. A nebylo to jenom za minulého režimu, kdyby to někdo chtěl brát, jako že velebím minulý režim. Dělo se tak i za první republiky i za Rakouska. Kupodivu zákonů dbalý občan měl vždy přednost před nebezpečnými jedinci. Ne tak dnes. Stát či město nebo městská část je na bezdomovecké kempy v krásných pražských lesích krátký. Nedokáže je z těchto prostorů efektivně vykázat. Což je podobné i v městské hromadné dopravě, kdy páchnoucí a mnohdy i agresivní individuum terorizuje celou část vagonu metra, zvláště když se jedná o dvojku takových exemplářů.

Začínám mít podezření, že zákony této země byly v průběhu minulých třiceti čtyř let změněny tak, aby nahrávaly lumpům všeho kalibru a utlačovaly poctivé lidi. Patřilo mezi to i zrušení trestu smrti, což dává vrahům docela slušnou šanci si vytvořit paralelní doživotní vládu nad slabšími jedinci ve věznicích. Prostě už nic horšího než doživotí nemohou dostat.

Kdy už konečně nastane doba, že lidé budou volit ty, co to chtějí změnit ve prospěch dobrých zákonů a občanů dbalých těchto dobrých zákonů.

Petr Hannig, předseda strany Rozumní v Alianci za nezávislost ČR

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Současný režim dělí lidi na „schopné“ a „neschopné“ a každá ta skupina má fakticky úplně jiná práva.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy