ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Turek na Brusel

Na zdejším médiu iportaL.24cz jsem si minulý týden přečetl skvělý rozhovor s Filipem Turkem. Napsal jsem v diskuzi pod článkem tuto úvahu, kde jsem vyřknul, mimo jiné, tato slova: »Gratuluji iportalu24, že udělal rozhovor s tímto člověkem. Turek je v podstatě pomsta Václava Klause současné ODSce, protože Petr Macinka je jeho osobním tajemníkem a tudíž jej Šlachta, jehož Přísaha pobírá za minulé volby velké peníze, (dosáhla 4,68 %), což činí desítky milionů ze státního rozpočtu do stranické kasy, akceptoval ke spolupráci ve volbách do EU. Peníze ze státního rozpočtu, jak bývalý policista Šlachta moc dobře ví, se musí vložit do dalších voleb, což jsou ty evropské. To způsobí pro Přísahu překročení 5% hranice a pasování Šlachty do někoho ‚s kým se doopravdy mluví‘.«

A ještě jsem si dovolil předpovědět budoucí vývoj: »SPOLU bude mít ve volbách do EU fiasko (uspějí jenom Lidovci, protože volby do EU jsou jeden volební obvod pro celou ČR a katolíci na Moravě svým hlasem pokryjí osmi procenty celou republiku) a tím se rýsuje koalice po volbách 2025 ANO a ODS. Babiš bude ovšem pro ODSáky nepřijatelný a Filip Turek, jako kompromisní vrcholně pravicový kandidát, který skvěle vypadá (ženské jej budou volit kvůli zjevu a chlapi kvůli motorům), který bude spíše výlohou pro budoucí vládní koalici (též skvěle – mužně hovoří bez jakékoliv vady řeči), bude kompromisní figurou, něco jako Petr Pavel na Hradě. Hezký, ale jednají za něj jiní. Fakticky budou vládnout Babiš prostřednictvím Karla Havlíčka a pan Dlouhý z Hluboké prostřednictvím Martina Kuby, který bude po volbách nejdůležitější osobností ODS. Robert Šlachta dostane ministerstvo vnitra a všichni budou spokojeni.«

Jelikož jsem osobu Filipa Turka vůbec neznal, poslechl jsem si jej na televizi Xaver, kde se mu na velké ploše podařilo absolutně nic nepovědět. Tak jsem si řekl: »Vytáhli z klobouku hranatého manekýna«. To je naprosto geniální politický tah. Nic v podstatě nepovědět znamená nikoho v podstatě nenaštvat.

A uvědomil jsem si, že politické figury vlády Petra Fialy jsou pro voliče už nadále nepřijatelné a je potřeba vytvořit jinou garnituru. Ovšem právě jenom takovou, aby se na směřování ČR nic nezměnilo, aby se nestalo něco podobného, jako se stalo na Slovensku.

A protože Česká televize má na čele podobné Kainovo znamení jako vláda Petra Fialy a ani novému řediteli Janu Součkovi se nepodařilo odstřelit mnohé televizní žáby na prameni, v čele s neskonale nudným a zastaralým Václavem Moravcem, mocenské mediální centrum, které lidé zajímající se o politiku sledují, se přesunulo na CNN Prima News, které má politicky vcelku moderní diskuze (i když ty věčné Věry Kovářové ze STAN to velice mocně brzdí) a kupodivu, a tím asi velice překvapím, televizi Xaver, která si vypěstovala právě ono duo jmen, které jsem uváděl hned v úvodu, Filip Turek a Petr Macinka, nyní situované do koalice Přísaha (ta má peníze) a Motoristé sobě (ty mají sympatie voličů).

Já jsem už před cca tři čtvrtě rokem jednal s Petrem Macinkou, předsedou strany Motoristé sobě, o vzniku koalice s Rozumnými, ovšem byl jsem odmítnut s tím, že Motoristé půjdou samostatně, kvůli upevnění značky. To jsem byl asi skutečně za troubu, protože tento tah s Turkem na Brusel se asi připravoval velice pečlivě už poměrně dlouho v těch nejvyšších patrech na Hanspaulce, kde sídlí Institut Václava Klause a v televizi Xaver, kde má exprezident Klaus pravidelné relace, právě tak jako Petr Macinka a Filip Turek (ten ovšem o autech).

Takže historický Turek byl kdysi nebezpečím pro byzantskou Konstantinopol, ten dnešní Turek je svým způsobem nebezpečím pro stávající vedení ODS, ale přímo katastrofou pro PRO Jindřicha Rajchla (na Rajchlovi si »hluboký stát« ověřil, že chudým voličům nevadí, když přijede ten, koho by měli volit na besedu v drahém Porsche, Turek má drahých aut několik) a Svobodné, kterým bytostně schází Petr Mach, jenž přešel do barev SPD.

A co my? ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura! Jsme v jiné skupině voličských sympatií. A kromě toho, na naší kandidátce je ten, který všechno špatné předpovídal už v devadesátých letech a mnozí mu tehdy nevěřili. Doktor Miroslav Sládek. Zařadit doktora Sládka na kandidátní listinu bylo odvážné, ale my odvážní jsme.

Petr Hannig, předseda Rozumných v Alianci za nezávislost ČR

Související články

16 KOMENTÁŘŮ

 1. Tak jsem to zase velmi přesně předpověděl. Všimněte si jedna dáma píše v tomto pořadí JE VELICE POHLEDNÝ s dobrými názory: “pana Turka jsem viděla poprvé a to v Super debatě z Bruselu na Prima News s paní Tománkovou,,, a jevil se jako velmi pohledný s dobrými názory. A zaznamenala jsem, že můj dospělý vnuk ho bude volit”
  A má vůbec cenu dělat politiku, vkládat do toho vlastní peníze, chtít něco pro naše občany? Ani si budou volit ty pohledné: prezidenta Pavla a nyní pohledného Turka.

 2. Zajímavý článek, myslím, že se p. Hannig příliš neplete. Ale uvidíme. Dovoluji si tvrdit, že SPOLU už může volit pouze blázen, neboť ta parta škodí českým občanům od rána do večera a prezident Pavel dokonce vyvezl korunovační kříž do Německa, což je můžeme mluvit pouze o hororu. To si nedovolil nikdo.

 3. Na které kandidátce je Dr. Miroslav Sládek ???? To je správný chlap! Ten věděl už kdysi, jak to dopadne, pamatuju.

  • Pane Čechu, když si pozorně přečtete celý poslední odstavec, název kandidátky tam je: “A co my? ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura! Jsme v jiné skupině voličských sympatií. A kromě toho, na naší kandidátce je ten, který všechno špatné předpovídal už v devadesátých letech a mnozí mu tehdy nevěřili. Doktor Miroslav Sládek. Zařadit doktora Sládka na kandidátní listinu bylo odvážné, ale my odvážní jsme.”

   • Není důležité být odvážný, ale úspěšný! Pokud Aliance bude úspěšná, tak pan Hannig se po asi 22 letech poprvé někam upíchne, což mu přeju!

    • Myslím, že se mýlíte. Já jsem na kandidátce, abych podpořil myšlenky kandidátní listiny, protože si vážím těch, co neuhnuli: Miroslav Sládek, Tomáš Vandas, Adam Benjamin Bartoš, Vladimíra Vítová, Jiří Janeček … Myslím si, že 4. místo není volitelné. Jenomže, samozřejmě bych byl rád, protože bych konečně i politicky mohl uplatnit svou znalost pěti jazyků, přičemž německy a anglicky mluvím jako česky.

    • Pane Nováku. Volil jste vždy ty úspěšné, jak říkáte, že není důležité volit ty odvážné, ale ty úspěšné. Takže jste volil před rokem 1989 Národní frontu = byla úspěšná, v roce 1990 Občanské fórum = bylo úspěšné, od roku 1992 ODS = bylo úspěšné, od roku 1998 ČSSD = bylo úspěšné, V roce 2010 ODS, TOPku a Věci Veřejné = úspěch, v roce 2013 ČSSD, KDU¨ČSL a ANO = úspěšní, v roce 2017 ANO a v roce 2021 SPOLU a Pirstan, v roce 2023 prezidenta Pavla. Díky takovým voličům, jako jste Vy, voličům těch úspěšných jsme dneska před branami III. světové války. Děkuji, pane úspěšný.

 4. Pro případné voliče Motoristů . Jedním z plánů této strany je zrušit v Praze cyklostezky a cykopruhy, aby mohla ta velká široká auta lépe po Praze jezdit !!!

 5. … jo a nejštědřejším sponzorem Filipa Turka pro volby do EU je miliardář Richard Chlad. To je ten, co jezdí výhradně v těch nejdražších Rolls-Roycech. To abychom věděli, čí zájmy bude tato obskurní osoba v EU hájit. 😁

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy