Pane Rulíku, čím si hráči z NHL zasloužili povolávák?

Reprezentační trenér Radim Rulík povolal do přípravného kempu před blížícím se MS desítku borců z NHL. Kromě gólmanů Petra Mrázka (Chicago), Lukáše Dostála (Anaheim) a Karla Vejmelky (Arizona) také dva obránce a pětici forvardů. Je zřejmé, že Rulík vezme z NHL každého, kdo je v nejslavnější hokejové lize světa registrovaný.

Jo, vím, že není moc na výběr (ostatně za posledních 29 let má ČR v NHL nejméně hráčů, ale to je na jinou debatu), že Pastrňák a Zacha, jediné dvě české kvality, nejsou momentálně kvůli play off k dispozici, ale zákonitě se nabízí otázka, čím si níže jmenovaní borci ten Rulíkův povolávak zasloužili? Výkony a statistikami určtě ne. Chápu i to, že se jedná o světový šampionát DOMÁCÍ, nicméně ani to přece neznamená, že kdo má smlouvu v NHL patří automaticky do nároďáku, a sice bez ohledu na odvedenou práci. Nejde jen o mizernou produktivitu, ale u většiny z nich hlavně o ta děsivá čísla ve statistice plus/mínus. 

Myslíte si, pane Rulíku, že např. Zohorna odvede více práce a bude pro mužstvo prospěšnější, než třeba Jakub Rychlovský, kterého jste už poslal domů a který má holt smůlu, že hraje pouze v Liberci? Přitom zrovna tohoto dvaadvacetiletého kluka, jenž se v přípravě určitě neztratil, by mohla účast na MS vykopnout do nevídaných výšin. Škoda. Akorát že tahle nominační strategie s nekritickou protekcí pro kohokoli z NHL (povolání Vrány komentovat nebudu, to je naprosto mimo mé chápání) je pro kluky, kteří celou sezónu dřou, jen nehrají za oceánem, silně demotivační. 

obránci: 

Radko Gudas (Anaheim) – 65 zápasů, body 6+12, +14, pořadí v kanadském bodování: 431. 

Jan Rutta (San Jose) – 69 zápasů, body 5+14, -23, pořadí v kanadském bodování:  418.

útočníci:

Dominik Kubalík (Ottawa) – 74 zápasů, body 11+4, plus/mínus: -30, pořadí v kanadském bodování:  472.

Ondřej Palát (New Jersey) – 71 zápasů, body 11+20, plus/mínus: -8, pořadí v kanadském bodování: 265.

Tomáš Nosek (New Jersey) – 36 zápasů, body 2+4, plus/mínus: -11, pořadí v kanadském bodování: 658.

Filip Zadina (San Jose) – 72 zápasů, body 13+10, plus/mínus: -45, pořadí v kanadském bodování: 358.   

Radim Zohorna (Pittsburgh) – 33 zápasů, body 4+3, plus/mínus: 0, pořadí v kanadském bodování: 628.

Co s tímhle, pane Rulíku, chcete hrát, to je mi záhadou…

Petr Kojzar

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy