Ve věznicích už nebude tolik lidí, rozhodla v rámci úspor vláda

Vězeňská služba bude mít příští rok k dispozici 7364 tabulkových míst pro své příslušníky, což je o 198 méně, než měla na počátku letošního roku. Systemizaci, kterou navrhlo ministerstvo spravedlnosti, dnes schválila vláda, vyplývá z výsledků zasedání.

Snížení počtu tabulkových míst na 7364 souvisí podle předkládací zprávy k návrhu, kterou má ČTK k dispozici, se snížením rozpočtu sboru o dvě procenta. Na výplaty příslušníků by měla mít Vězeňská služba k dispozici 3,8 miliardy korun.

Bezpečnostní sbor přišel o 40 tabulkových míst už od letošního října, kdy je získalo ministerstvo spravedlnosti k vyřizování své agendy. Mluvčí sboru tehdy uvedla, že místa byla dlouhodobě neobsazena a že převod je dočasný. Vězeňská služba delší dobu upozorňuje na personální podstavy v řadách dozorců, zároveň má problém s náborem nováčků. Psychotesty projde podle generálního ředitele sboru jen každý sedmý zájemce, překážkou pro ně začínají být i testy fyzické zdatnosti.

Počet vězňů stoupá od roku 2021, aktuálně je za mřížemi 19 620 lidí. Věznice jsou celkově zaplněné skoro ze sta procent, téměř v polovině z nich už je ubytovací kapacita překročena. Ministerstvo ale v návrhu systemizace uvedlo, že pro určení počtu tabulkových míst příslušníků není rozhodující celkový počet vězňů, ale počet oddělení a oddílů uvnitř areálů věznic.

(cik, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy