Na světě neexistují technologie, které by dokázaly rozpoznat umělou inteligenci

Obsah vytvořený generativními neuronovými sítěmi dnes nelze automaticky detekovat, taková technologie zatím neexistuje, uvedl Arutjun Avetisjan, ředitel Institutu systémového programování V. P. Ivannikova Ruské akademie věd.

»Neexistuje žádná technologie, abychom mohli jednoznačně určit, zda jde o podvrh, nebo ne. Například Kandinsky (generativní model pro kreativitu vytvořený společností Sber – pozn. TASS) vygeneroval nějaký obsah. Bylo by skvělé, kdybychom měli technologii a mohli stisknout tlačítko a přesně vědět, co bylo vygenerováno. Ukazuje se, že takové technologie neexistují,« řekl Avetisjan, který vystoupil na mezinárodní konferenci o umělé inteligenci AI Journey.

Akademik podpořil myšlenku zavedení povinného označování obsahu generativních neuronových sítí. Poznamenal také, že v moderním světě jsou země »odsouzeny k zavádění« umělé inteligence ve všech sférách, »a není možné to zastavit«. Proto je důležité vytvořit důvěryhodné technologie, vypracovat postupy regulace této sféry a vést veřejnou diskusi o technologiích.

(TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy