Technologie laserových diod zdvojnásobí kapacitu pevných disků

Sony Group v květnu zahájí masovou výrobu laserových diod, které pomohou zdvojnásobit kapacitu pevných disků při zachování stejné velikosti. Informoval o tom deník Nikkei.

Nová technologie umožňuje s přesností na jednu miliontinu milimetru zaznamenávat data na povrch disku. V tomto případě laser během procesu záznamu zahřeje plotnu na 400 stupňů Celsia. Díky tomu lze na stejnou plochu disku zapsat více informací, aniž by se změnila velikost samotných disků.

Projekt bude mít na starosti divize Sony Semiconductor Solutions společnosti Sony. Společnost poskytne novou technologii americké společnosti Seagate Technology, která ji využije při výrobě 3,5palcových pevných disků s kapacitou 30 TB. To je přibližně dvojnásobek současné kapacity.

Zvyšování kapacity pevných disků instalovaných v datových centrech se v souvislosti s rozvojem technologií generativní umělé inteligence stalo běžnou nutností. Aby bylo možné ukládat velké objemy dat, na nichž se AI trénuje, je nutné rozšířit dostupnou kapacitu. Datová centra zase potřebují obrovské množství pozemků a elektřiny, což ztěžuje rychlou výstavbu nových zařízení. Očekává se, že technologie společnosti Sony pomůže tento problém vyřešit.

Společnost Sony investuje celkem asi pět miliard jenů (33 milionů dolarů) do instalace nových výrobních zařízení ve svých závodech v japonské prefektuře Mijagi a v Thajsku.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy