Čekárna pro domácí mazlíčky na čínském letišti poskytuje majitelům jistotu

Poté, co kvůli zrušení letu strávil 20 hodin v čekárně pro domácí mazlíčky na mezinárodním letišti Bao’an v jihočínské provincii Kuang-tung, husky Čchi-čchi o víkendu konečně nastoupil do letadla do města Ši-ťia-čuang na severu země.

Během prodlouženého čekání byl Čchi-čchi nejen nakrmen a vyveden na procházku do vyhrazeného herního koutku letištním personálem, ale byl také ve spojení se svou majitelkou, která se jmenuje Čang, prostřednictvím videohovorů.

Díky této péči zůstal Čchi-čchi po celou dobu zpoždění klidný a personál rychle zařídil, aby pes mohl nastoupit na další volný let.

Tato služba péče o domácí mazlíčky byla zahájena minulý týden, kdy letiště Bao’an otevřelo čekárnu určenou výhradně pro domácí mazlíčky, první svého druhu v Číně. Od té doby salonek obsloužil více než 40 domácích mazlíčků.

Podle průzkumu think tanku China Development Institute se sídlem v Šen-čenu vlastnictví domácích mazlíčků v Šen-čenu neustále roste, zejména mezi lidmi narozenými po roce 1980, a město se v současné době může pochlubit více než 500 000 kočkami a psy v domácnosti, což znamená, že různé potřeby související s domácími mazlíčky se dostávají do popředí.

Na letišti Bao’an se dříve domácí zvířata před přepravou odbavovala spolu s ostatním nákladem. Ačkoli byla v roce 2018 otevřena čekárna pro domácí zvířata, podle pracovníka letiště Liou Šao-pina se stále jednalo o prostor v rámci velkého nákladního terminálu.

Nově otevřená čekárna pro domácí zvířata má rozlohu přibližně 210 metrů čtverečních a je vybavena jemným osvětlením a ekologickými materiály. Je rozdělena na samostatné prostory pro kočky a psy, přičemž každý z nich nabízí vyhrazené prostory pro čekání a zábavní zóny pro domácí mazlíčky.

Salonek, který provozuje profesionální společnost zabývající se technologiemi pro domácí zvířata, je obsazen kvalifikovanými odborníky na domácí zvířata a vybaven moderním zařízením. Komplexní monitorovací systém zajišťuje 24hodinový dohled, sledování polohy a upozornění na teplotu, vlhkost a prach, mimo jiné i na další prvky.

Kromě specializovaných bezpečnostních odbavovacích kanálů, pravidelného dohledu hlídek a krmení na vyžádání poskytuje salonek také lékařské služby.

Dočasná pěstounská péče o domácí zvířata, která uvízla v důsledku zpoždění nebo zrušení letu, jako například v případě psa Čchi-čchi, je nabízena bez dalších poplatků.

Po více než dvouhodinovém letu Čchi-čchi bezpečně dorazil do Š’-ťia-čuangu a 11. května večer si ho vyzvedla rodina majitelky Čang.

Čang vyjádřila vděčnost za bezproblémovou péči a přepravu svého milovaného psa a vysvětlila, že jelikož cestovala do zahraničí, potřebovala psa poslat zpět do svého rodného města, aby se o něj na nějaký čas postarala její rodina. »Čekárna pro domácí mazlíčky mě uklidnila, pokud jde o Čchi-čchiho dopravu.«

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy