Česká lidová pohádka, velká párty i finále jako z kriminálky. Tak píší zahraniční média o hokejovém MS

Česko je na nohou, ideální scénář by nevypadal jinak, poblouznění u sousedů či hrdina David Pastrňák. Tak komentovala slovenská média triumf českých hokejistů na světovém šampionátu a vyzdvihla střelce rozhodující branky v nedělním finálovém utkání, které svěřenci trenéra Radima Rulíka vyhráli nad Švýcarskem 2:0.

List Sme napsal, že kdyby si mohli organizátoři 87. mistrovství světa vysnít ideální scénář šampionátu, nevypadal by jinak. »O titulu pro hostitelskou zemi rozhodla vítěznou brankou její největší ikona současnosti. K tomu jako bonus nový divácký rekord v historii světových šampionátů,« konstatoval Sme.

»Česko je na nohou. Hrdinou se stal David Pastrňák,« uvedla veřejnoprávní stanice RTVS ve svém rozhlasovém vysílání.

List Pravda popsal atmosféru v zemi bývalého federálního partnera jako poblouznění u sousedů. »Češi jsou po 14 letech mistři světa. Hrdinou finále se stala největší hvězda českého týmu, která ukončila gólové sucho v utkání o zlato,« uvedl list Pravda.

»V Praze a nejenom v Praze začala velká párty, kterou si vysnili všichni hokejisté i fanoušci. Domácí zlato po 14 letech,« napsal Denník N. Podotkl, že Rulík už po necelém roce na lavičce národního týmu dosáhl na největší úspěch trenérské kariéry.

Českého triumfu na MS si všímají média i v dalšíh zemích. Například švédský list Aftonbladet napsal, že útočník David Pastrňák svým vítězným gólem ve finále dokončil lidovou pohádku, která se bude ještě dlouho vyprávět.

Komentátor Aftonbladetu shrnul mistrovství světa v Praze a Ostravě jako »šílenou hokejovou párty«. »David Pastrňák dokončil českou lidovou pohádku, která bude žít navždy,« napsal o nedělním vyvrcholení šampionátu.

»Někdy se sny stanou skutečností. David Pastrňák skóroval ve třetí třetině v čase 9:13 a Češi v zápase o zlato v Praze vynulovali Švýcarsko výsledkem 2:0. V divoké atmosféře se Česko stalo teprve pátou zemí, která kdy vyhrála mistrovství světa na domácím ledě,« uvedl IIHF.

Pastrňákovo jméno skloňují v titulcích i další média včetně švédské televize SVT, jejíž reportér se v pozápasovém rozhovoru Pastrňáka zeptal, zda by nechtěl poslat i nějaký vzkaz švédským fanouškům. Střelec Bostonu Bruins, který v mládí strávil tři sezony ve Švédsku, bez váhání odpověděl švédsky: »Kurňa, deska budeme pít celou noc!«

Euforii ze sedmého mistrovského titulu samostatné České republiky sledovala také finská televize YLE, která po medailovém ceremoniálu na ledě pražské O2 Areny napsala, že české oslavy jistě poběží dlouho do noci.

Některé kanadské weby převzaly zprávu agentury AP, která popsala, jak Pastrňákův gól rozpoutal ve vyprodané hale divoké ovace. Kanadská televize TSN pak ve své zprávě o finálovém zápase ocenila kromě zlatého střelce také brankáře Lukáše Dostála, který chytil všech 31 švýcarských střel.

Podle německého magazínu Focus cesta k českému triumfu v domácích kulisách vedla přes napínavé finále jako z kriminálky. »Švýcarsko se po vynikajícím mistrovství ve zlatém městě musí spokojit se třetím stříbrem od roku 2013. V pražském kotli Švýcaři podlehli hostitelskému Česku.«

(koz, čtk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy