Startuje hokejové play off. Titul obhajuje Třinec

V hokejové extralize odstartují ve středu úvodními zápasy předkola boje o titul a podesáté se bude hrát o Pohár T. G. Masaryka. Na pátý triumf za sebou bude útočit Třinec. Držitel Poháru Jaroslava Pouzara Pardubice se pokusí po základní části ovládnout zároveň i play off jako první od roku 2016, kdy se to podařilo Liberci. Nový šampion získá od generálního partnera soutěže společnosti Tipsport 1,5 milionu korun, vicemistr jeden milion korun a třetí a čtvrtý tým po půl milionu.

Play off naváže na základní část, kterou provázel druhý nejvyšší divácký zájem v historii samostatné české extraligy. Celkových 364 zápasů navštívilo 2 024 469 diváků, což je v průměru 5562 na utkání. Hranice dvou milionů fanoušků byla překročena teprve podruhé. Rekordem je 2 083 674 příznivců v ročníku 2019/20, což bylo v průměru 5724 na utkání. »Od začátku soutěže jsme měli indicie, že bude velmi divácky atraktivní ročník,« řekl na tiskové konferenci ředitel extraligy Martin Loukota.

»Utvrdila nás v tom už průběžná meta jednoho milionu diváků. Sledovali jsme průběžně i obsazenost jednotlivých arén, nejlépe si vedli v Českých Budějovicích. Je potřeba také vyzvednout rekordy, ať už Sparty, kde průměrně chodilo před 11 500 diváků, tak i v Pardubicích, kde udělali rekord za jeden ročník. Pomohlo k tomu i západočeské derby pod otevřeným nebem,« zmínil Loukota únorový duel v Klingenthalu mezi Karlovými Vary a Plzní.

O titul se bude hrát pod názvem play off Tipsport extraligy. »Pro nadcházejících pět sezon nepočítáme s titulárním partnerem play off,« uvedla ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.

Systém play off zůstává stejný. V předkole mezi pátým až dvanáctým celkem se hraje na tři vítězná utkání a od čtvrtfinále jsou k úspěchu potřeba čtyři výhry. Od pátých zápasů se budou hrát duely až do rozhodnutí, do té doby bude v případě vyrovnaného stavu rozhodovat 20 minut prodloužení a po něm případně samostatné nájezdy.

Novinkou budou puky s logem klubu. »Chtěli jsme to udělat pro fanoušky a sběratele. Domluvili jsme se, že v každé sérii budou na hracích pucích loga klubů. Je to očíslovaná série a rádi bychom v tom pokračovali i v příštích sezonách,« prohlásil Loukota.

Tři dny po posledním kole základní části se zítra v předkole znovu utkají hráči Hradce Králové a Vítkovic a zopakují si souboj z loňského semifinále. Další dvojice tvoří Litvínov s Plzní, České Budějovice s Karlovými Vary a Liberec s Olomoucí. K postupu do hlavní části play off stačí týmům tři vítězství.

Nový šampion extraligy bude korunován nejdříve v neděli 21. dubna a nejpozději týden nato. Slavnostně sezonu zakončí v úterý 7. května vyhlášení anket Hokejista sezony ve Slovanském domě v Praze.

(koz, čtk)

FOTO – hcocelari.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy