Home Sport Vedení extraligy: Sudí ve Vítkovicích nechybovali, šéfa klubu čeká disciplinárka

Vedení extraligy: Sudí ve Vítkovicích nechybovali, šéfa klubu čeká disciplinárka

Aleš Pavlík FOTO - hc-vitkovice.cz

Rozhodující branku v prodloužení ve druhém semifinálovém zápase play off hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Hradcem Králové uznali hlavní rozhodčí správně. Stejně tak Oldřich Hejduk a Jiří Ondráček v souladu s pravidly po kontrole u videa správně potvrdili i předchozí druhý gól Východočechů. V tiskové zprávě o tom informovala Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Zároveň oznámila, že disciplinární komise se bude zabývat chováním majitele ostravského klubu Aleše Pavlíka bezprostředně po skončení utkání.

Pavlík, jenž je zároveň předsedou APK LH a viceprezidentem Českého svazu ledního hokeje, po duelu rozhodčí v útrobách Ostravar arény hlasitě kritizoval a osočil je, že jsou zkorumpovaní.

Ředitel extraligy Martin Loukota uvedl, že ze sportovního hlediska chápe frustraci zástupců vítkovického klubu po druhém semifinálovém duelu. »Obě situace zkoumané brankovým videorozhodčím, které Vítkovice rozporují, byly velmi složité, avšak dle výkladu pravidel ledního hokeje správně posouzené,« řekl ČTK.

Shodně to viděl i manažer rozhodčích a zástupce APK LH ve svazové komisi rozhodčích Vladimír Pešina. »Jak gól na 2:2, tak rozhodující branka v prodloužení měly platit,« uvedl Pešina.

»Ovlivněné« utkání

Zástupci Vítkovic platnost obou gólů rozporovali v prohlášení po utkání, které označili za ovlivněné. Druhé hradecké brance, kterou vstřelil Graeme McCormack, předcházelo podle nich bránění Olivera Okuliara brankáři Aleši Stezkovi. Rozhodující gól Patrika Miškáře podle jejich názoru padl po kontaktu hráčovy hokejky se Stezkovou lapačkou a mají za to, že puk poté navíc kopl bruslí.

Podle výkladu pravidel, který dnes představitelé APK LH k oběma gólům zveřejnili, ale v prvním případě nedošlo mezi Okuliarem a Stezkou k »významnému kontaktu« a útočící hráč, který byl v souboji s obráncem Petrem Gewiesem, navíc nevyvolal „úmyslný nebo záměrný“ kontakt s brankářem. V druhém případě hráč zjevně do puku nekopl.

Loukota se navíc pozastavil nad chováním Pavlíka. »Přestože se to pokusím řešit hlavně interní cestou, považuji s ohledem na platné řády soutěže za logické, že se chováním Aleše Pavlíka bude zabývat Disciplinární komise ELH v součinnosti se mnou jako ředitelem,« řekl Loukota.

Vítkovice by vedle toho měly dostat trest i za skutečnost, že se k výkonu rozhodčích vyjádřily v den zápasu, což herní řád soutěže zakazuje. Ostravský klub vydal první prohlášení dvě hodiny po skončení utkání.

Pavlík trvá na svém

Pavlík navíc dnes v dalším prohlášení naznačil, že i nadále trvá na tom, že ostravský klub byl poškozen. »Máme skvělý, velmi silný tým, který má v sobě velkou víru a touhu vyhrávat. Nyní víme, že nebojujeme jen proti Hradci, ale tato skutečnost nás ještě více motivuje a jsem přesvědčen, že naše vítkovické srdce ještě tuto sérii velmi zdramatizuje a nakonec bude pro nás úspěšná,« uvedl šéf klubu.

Konstatoval, že semifinálová série mezi oběma kluby je skvělá a plná emocí, což je správné. »Těšíme se do Hradce Králové,« napsal Pavlík.

Semifinále bude pokračovat na východě Čech v sobotu a v neděli. Hradec Králové vede 2:0 na zápasy.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here