Biden věří, že svět závidí USA ekonomiku. I Američané jsou přitom nespokojení

Americký prezident Joe Biden tvrdí, že ekonomiku jeho zemi závidí celý svět, ačkoli podle nedávného průzkumu je se situací v této sféře nespokojeno 65 % Američanů.

»Zdědil jsem ekonomiku, která byla na pokraji sil. Nyní nám ekonomiku závidí celý svět. Patnáct milionů nových pracovních míst za pouhé tři roky je rekord. Nezaměstnanost je na nejnižší úrovni za posledních 50 let,« řekl americký vůdce ve svém každoročním projevu o stavu Unie před americkou Sněmovnou reprezentantů a Senátem 7. března.

»Mzdy nadále rostou a inflace klesá. Inflace klesla z 9 % na 3 %, což je nejméně na světě. A dále klesá,« ujistil Biden. »A místo dovozu zahraničního zboží a vývozu amerických pracovních míst nyní vyvážíme americké výrobky a vytváříme americká pracovní místa. Tady v Americe, kde by měla být. A Američané to začínají pociťovat,« vyjádřil svůj názor.

Mezitím podle výsledků průzkumu, které začátkem února zveřejnila agentura Associated Press a Centrum pro výzkum veřejného mínění při Chicagské univerzitě, bylo se situací v americké ekonomice spokojeno 35 % respondentů. Opačný názor zastávalo 65 % respondentů.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy