Čína a Venezuela slibují úzkou spolupráci na setkání ministrů zahraničí v Pekingu

Čínský ministr zahraničí Wang I se 5. června v Pekingu setkal s venezuelským ministrem zahraničí Yvanem Gilem Pintem a obě strany slíbily, že budou úzce spolupracovat v globální multilaterální sféře.

Upozornil, že letos si připomínáme 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi, Wang, rovněž člen politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny), vyzval obě strany, aby vypracovaly strategické plány výhledová perspektiva, která vnese nové konotace do strategického partnerství obou zemí za každého počasí.

Wang řekl, že Čína podporuje Venezuelu při ochraně její národní suverenity a národní důstojnosti a podporuje zemi při hledání cesty rozvoje vhodné pro její národní podmínky.

Čína je ochotna spolupracovat s Venezuelou na dalším rozšíření bilaterálního obchodu a oblastí spolupráce a pomoci Venezuele, aby urychlila proces industrializace a ekonomickou diverzifikaci, řekl Wang.

Vyzval Čínu a Venezuelu jako důležité členy globálního Jihu, aby úzce spolupracovaly v globální multilaterální sféře a společně reagovaly na globální výzvy.

Vzhledem k tomu, že země Latinské Ameriky a Karibiku jsou důležitou součástí globálního Jihu, Čína doufá, že země Latinské Ameriky budou podporovat jednotu, spolupráci a nezávislost, a dodal, že Čína bude i nadále spolehlivým partnerem při dosahování rozvoje a prosperity.

Gil řekl, že venezuelská strana pevně dodržuje zásadu jedné Číny a podporuje Čínu v otázkách týkajících se klíčových zájmů Číny, jako je národní suverenita a územní celistvost.

Ocenil Čínu, která prosazuje poctivost a spravedlnost v mezinárodních záležitostech, řekl, že Venezuela je ochotna spolupracovat s Čínou na udržování úzké komunikace a spolupráce a podporovat neustálý rozvoj vztahů mezi Latinskou Amerikou a Čínou.

Gil také vyzval obě strany, aby se společně postavily proti hegemonii a nezákonným jednostranným sankcím a bránily společné zájmy, rovnost a spravedlnost globálního Jihu.

Dodal, že Venezuela oceňuje Šest konsenzů pro politické urovnání ukrajinské krize vydaných Čínou a Brazílií.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy