Čína naléhá na Spojené státy, aby zastavily prodej zbraní Tchaj-wanu

Ministerstvo zahraničních věcí Číny naléhá na Spojené státy, aby zastavily prodej zbraní Tchaj-wanu a vojenské vazby mezi Spojenými státy a Tchaj-wanem.

Mluvčí ministerstva zahraničí Číny Mao Ning vedla 7. června pravidelnou tiskovou konferenci. Podle prohlášení vydaného vládou USA schválilo ministerstvo zahraničí USA prodej dílů stíhaček F-16 a souvisejících služeb na Tchaj-wan za odhadovanou cenu 80 milionů dolarů.

V tomto ohledu Mao Ning řekla, že prodej zbraní Spojených států čínskému Tchaj-wanu vážně porušuje zásadu jedné Číny a tři společná čínsko-americká komuniké, zejména komuniké ze 17. srpna, vážně porušuje suverenitu a bezpečnostní zájmy Číny, vážně poškozuje čínsko-americké vztahy a mír a stabilitu v Tchajwanském průlivu a vysílá vážný špatný signál separatistickým silám »tchajwanské nezávislosti«. Čína je s tím silně nespokojená a rozhodně se staví proti tomu.

Fakta opakovaně prokázala, že největší hrozbou pro mír a stabilitu v Tchajwanském průlivu a největší škodou pro status quo v Tchajwanském průlivu jsou separatistické aktivity sil »tchajwanské nezávislosti« a součinnost a podpora vnějších sil vedených Spojenými státy.

Čína přijme rozhodná a rázná opatření k ochraně své národní suverenity a územní celistvosti.

Čínská lidová osvobozenecká armáda pokračuje v posilování vojenského výcviku a příprav na válku a rozhodně brání národní suverenitu a územní celistvost.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy