Narativ o »nadměrné průmyslové kapacitě« odráží »nadměrnou úzkost«

Čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao uvedl, že evropské antidotační vyšetřování čínských elektrických vozidel (EV) na základě »nadměrné průmyslové kapacity« je typickým obchodním protekcionismem. Čína doufá, že obě strany budou řešit své obavy prostřednictvím dialogu a komunikace.

Wang poznamenal, že tvrzení Evropy o nadměrné průmyslové kapacitě je mylné a že není nadbytek výrobní kapacity, ale spíše úzkosti. Také uvedl, že obvinění z narušení trhu proti Číně je výsledkem »zkresleného myšlení«.

Podle ministerstva obchodu Wang učinil tato prohlášení v pondělí během 29. zasedání Čínsko-španělského výboru pro hospodářskou a průmyslovou spolupráci, které se konalo v Madridu a které spolupředsedal se španělským ministrem hospodářství, obchodu a podnikání Carlosem Cuerpem.

Během zasedání si obě strany vyměnily podrobné názory na otázky, jako je podpora vysoce kvalitního rozvoje bilaterálních hospodářských a obchodních vztahů, antidotační vyšetřování čínských EV ze strany EU, usnadnění bilaterálních výměn osob, vládní zakázky a přístup na trh pro zemědělské a potravinářské produkty.

Wang uvedl, že Čína bude spolupracovat se Španělskem na zvýšení úrovně obchodu mezi oběma zeměmi, podpoře oboustranných investic, posílení spolupráce mezi malými a středními podniky a spolupráce na trzích třetích stran a rozšíření oblastí spolupráce pro oboustranně výhodné výsledky. Vyjádřil naději, že Španělsko bude hrát pozitivní roli při přesvědčování EU, aby zůstala racionální a otevřená v oblasti zeleného a nového energetického průmyslu.

Cuerpo uvedl, že Španělsko přikládá velký význam svým hospodářským a obchodním vztahům s Čínou a je ochotno i nadále prohlubovat strategické partnerství mezi oběma zeměmi, udržovat dialog a spolupráci s Čínou, podporovat vyvážený rozvoj hospodářské a obchodní spolupráce a podporovat objevování dalších příležitostí ke spolupráci mezi podniky obou zemí v oblastech, jako jsou automobily, obnovitelná energie, průmyslové obráběcí stroje a lékařské vybavení.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy