Home Zahraničí Policejní stávka v hlavním městě Papuy-Nové Guineje přerostla v nepokoje

Policejní stávka v hlavním městě Papuy-Nové Guineje přerostla v nepokoje

FOTO - wikipedia

Rozsáhlé nepokoje zachvátily hlavní město Papuy-Nové Guineje Port Moresby v souvislosti s pokračující stávkou policistů a příslušníků armády v zemi. Informuje o tom list Papua New Guinea Post Courier.

Podle něj se stávka strážců zákona změnila v rozsáhlé nepokoje, jejichž účastníci rabovali a zapalovali obchody v hlavním městě Port Moresby. Úřady požádaly místní obyvatele, aby zachovali klid a pokud možno zůstali ve svých domovech.

Uvádí se také, že policisté, vězeňští úředníci a příslušníci ministerstva obrany Papuy-Nové Guineje vstoupili do stávky kvůli »nevysvětleným srážkám ze mzdy«. Jak poznamenává Radio New Zealand, protestu se zúčastnilo nejméně 200 policistů a vojáků, demonstrace začala před budovou místního parlamentu. Papuánsko-novoguinejský premiér James Marape později vydal prohlášení, v němž vyzval ke klidu a uvedl, že srážky byly způsobeny chybou ve vládním mzdovém systému a všechny nevyplacené prostředky budou v plné výši zaslány příslušníkům pořádkových sil.

Podle údajů vlády Papuy-Nové Guineje činí průměrný plat policisty v této zemi asi 410 až 450 dolarů měsíčně (devět až deset tisíc korun). Nové srážky, které vyvolaly protesty strážců zákona, se pohybovaly od 51 do 160 dolarů (až 3500 Kč).

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here