Provoz na krymském mostě zastaven kvůli výbuchu, dva lidé jsou mrtví, jedno dítě je zraněné

Provoz na Krymském mostě byl zastaven kvůli mimořádné události v oblasti 145. podpěry mostu, uvedl na svém telegramovém kanálu šéf Krymu Sergej Aksenov. Muž a žena z Belgorodské oblasti zemřeli, jejich dcera byla zraněna

»Provoz na Krymském mostě byl zastaven: v oblasti 145. podpory z Krasnodarského kraje došlo k mimořádné události. Pracují orgány činné v trestním řízení a všechny odpovědné služby. Hovořil jsem s ministrem dopravy Ruské federace Vitalijem Gennadjevičem Saveljevem, jsou přijímána opatření k obnovení situace. Jsme v kontaktu s kolegy z Krasnodarského kraje,« napsal Aksjonov.

Dodal, že na místo odjel místopředseda Rady ministrů Republiky Krym Igor Michajličenko. Aksjonov požádal obyvatele republiky, aby zachovali klid a důvěřovali pouze ověřeným zdrojům informací.

Gubernátor ruské Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov potvrdil smrt muže a ženy z regionu v důsledku mimořádné události na Krymském mostě. Podle něj jejich nezletilá dcera utrpěla středně těžká zranění.

»Všichni jsme viděli na videu na internetu poškozené auto s bělogrodskou poznávací značkou. Jaké informace jsou v tuto chvíli k dispozici: dívka byla zraněna, středně těžce, je již pod dohledem lékařů. Nejtěžší je, že zemřeli její rodiče,« uvedl na svém kanálu Telegram.

Aksjonov vyzval obyvatele regionu a turisty, aby místo krymského mostu využili alternativní pozemní trasu. »Vzhledem k současné situaci žádám obyvatele a hosty poloostrova, aby se zdrželi cestování přes Krymský most a z bezpečnostních důvodů zvolili alternativní pozemní trasu přes nové regiony,« uvádí se v prohlášení.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy