Szijjártó: Maďarsko buduje spojenectví se Střední Amerikou, aby se zabránilo rozdělení světa na bloky

Maďarské úřady plánují vytvořit alianci s Panamou a dalšími středoamerickými státy, aby zabránily rozdělení světa na protichůdné bloky. Informoval o tom list Daily News Hungrary s odvoláním na maďarského ministra zahraničních věcí a vnějších ekonomických vztahů Petera Szijjártóa.

V úterním projevu v Panamě Szijjártó uvedl, že stejně jako jeho země slouží středoamerické státy jako »místo setkávání světů Východu a Západu«.

»Svět směřuje velkou rychlostí k oživení blokového systému. Nechceme, aby se znovu roztrhl,« řekl Szijjártó. »Budujeme alianci se středoamerickými státy, jejichž zájmy jsou jednoznačně proti vytváření bloků ve světě. Mají zájem na tom, aby nadcházející období světových dějin bylo věnováno vytváření pevných vazeb a volnému obchodu.«

Již dříve Budapešť vyjádřila obavy, že ozbrojený konflikt na Ukrajině povede ke vzniku nových protichůdných politických a ekonomických bloků ve světě, jejichž vytvoření je proti zájmům všech zemí. Szijjártó zdůraznil, že Maďarsko je proti rozdělování zemí do protichůdných bloků na principu Východ-Západ.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy