Výbor NASA v srpnu zveřejní zprávu o UFO

Výbor amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) zveřejní v srpnu zprávu o pozorování UFO. Oznámil to šéf agentury Bill Nelson během své návštěvy Argentiny.

»Protože kolem tématu mimozemšťanů panuje tolik pochybností, rozhodl jsem se jako šéf NASA jmenovat výbor složený z uznávaných vědců. Ti nyní pracují a příští měsíc zveřejní zprávu,« odpověděl na otázku reportéra o slyšení v americkém Kongresu, kde se o UFO diskutovalo.

»K identifikaci těchto jevů využijí naše vědecké senzory. Takže počkejte do příštího měsíce a dostanete odpověď,« dodal Nelson.

Ve středu bývalý pracovník amerických zpravodajských služeb David Grush na slyšení ve Výboru pro dohled a odpovědnost Sněmovny reprezentantů prohlásil, že Spojené státy již desítky let skrývají program detekce a výzkumu UFO. Uvedl, že Washington o existenci »mimozemské« aktivity ví již od 30. let 20. století. Grasz přiznal, že mu byl odepřen přístup k programům UFO, ale že osobně hovořil s úředníky, kteří si byli vědomi přítomnosti létajících objektů »nelidského« původu.

Počátkem tohoto roku americké zpravodajské služby uvedly, že zaznamenávají nárůst počtu příchozích zpráv týkajících se neidentifikovaných létajících objektů, a upozornily na důležitost jejich podrobné analýzy z bezpečnostního hlediska.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy