Čeští politici odsoudili tragické události v Krasnogorsku

Teroristický útok je strašný a hrůzný, ať k němu dojde kdekoliv, uvedl dnes předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) k páteční tragické události v Krasnogorsku u Moskvy. Skupina ozbrojenců tam střílela večer v koncertní síni. Útok si podle aktuálních údajů ruských médií vyžádal již 143 obětí, úřady to zatím nepotvrdily. Premiér Petr Fiala (ODS) a následně předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová sdíleli na síti X noční vyjádření českého ministerstva zahraničí, které útok odsoudilo.

»Teroristický útok je strašný a hrůzný, ať k němu dojde kdekoliv. Upřímnou soustrast rodinám všech obětí v Moskvě,« napsal Vystrčil na sociální síti X.

Ministerstvo zahraničí v pátek před půlnocí uvedlo, že Česko teroristický útok odsuzuje a útok na civilní obyvatelstvo je nepřijatelný. Vyjádřilo soustrast rodinám obětí. Příspěvek dnes sdílel na svém profilu na síti X ministerský předseda a následně také předsedkyně Sněmovny. Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) v pátek večer na síti X napsal, že teroristický útok na bezbranné civilisty je neomluvitelný za každých okolností.

Šéf nejsilnějšího parlamentního hnutí ANO Andrej Babiš na svém Facebooku otiskl s příslovečným palcem nahoru slova poslankyně Margity Balaštíkové: »Záběry ze strašlivého útoku na nevinné lidi v zábavním centru Krocus jsou děsivé. Věřím, že se celý incident rychle objasní. Vyjadřuji nejhlubší soustrast hlavně rodinám obětí. Ať tento zbabělý útok spáchal kdokoli, útočil pouze na lidi, kteří si přišli poslechnout hudbu.«

Fotografii zapálené svíčky s nápisem »Moskva 22. 3. 2024« zveřejnila na svém facebookovém profilu i předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná.

Svíčka jako výraz piety se dnes objevila i na Facebooku předsedkyně Trikolory Zuzany Majerové. »Trikolora soucítí s blízkými všech obětí včerejšího teroristického útoku v Moskvě. Terorismus je ta nejodpornější forma politického boje, ať už se zaštiťuje jakoukoli ideologií. Všem pozůstalým po obětech vraždění v moskevské koncertní síni vyslovujeme hlubokou soustrast,« napsala Majerová.

Dnešní demonstrace pořádaná stranou PRO, na níž však nechyběli ani řečníci z SPD či předseda České suverenity sociální demokracie Jiří Paroubek, začala po úvodním projevu Jindřicha Rajchla minutou ticha nejen za oběti pátečního teroristického činu, ale i celého rusko-ukrajinského konfliktu, a to na obou stranách. »Shodli jsme se na tom jednomyslně. Byl to hrůzný teroristický útok,« napsal již před akcí na sociální síti Rajchl.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy