Home Domácí ČSSD: Chceme návrat skutečné levice!

ČSSD: Chceme návrat skutečné levice!

Dnes byl v Moravskoslezském kraji založen klub krajských zastupitelů ČSSD. »Je nám ctí, že na založení klubu krajských zastupitelů, kteří obnovují značku ČSSD, zavítal dnes i expremiér Jiří Paroubek,« řekl předseda krajské organizace ČSSD Petr Gawlas.

»Už dnes na zasedání krajského zastupitelstva bylo vidět, že skutečná levice zde v kraji chybí. Když se opozice zdrží při hlasování o snaze pomoci nepedagogickým zaměstnancům škol, tedy těm, co pomáhají při výchově a vzdělávání našich dětí, a nebere v potaz názor občanů, je to výsměch lidem, ne politika. Proto jsem rád, že naši zastupitelé hlasovali v souladu s programem ČSSD, který čerpá z nejlepších programových zásad, s nimiž jsme dříve vyhrávali volby,« řekl Paroubek.

»Naše stanoviska vycházejí z názorů naší členské základny v kraji, která již čítá několik desítek členů. Proto víme, co si lidé opravdu myslí, a můžeme je skutečně zastupovat,« doplnil předseda klubu zastupitelů David Dudzik.

»Dnešní akce je jen začátkem nové ČSSD, hlásí se nám řada bývalých i současných členů SOCDEM, těch, pro něž je značka ČSSD skutečně srdeční záležitostí a ne hadrem, který mohou kdykoliv odhodit. A to je moc dobře, po dnešku jsem přesvědčena, že se nám značku ČSSD do politiky podaří vrátit,« ukončila tiskovou konferenci předsedkyně ČSSD Jana Volfová.

Nejstarší politická strana v zemi změnila svůj název po dlouhých třiceti letech na červnovém sjezdu v Plzni. Delegáti tehdy rozhodl o tom, že se z České strany sociálně demokratické stane prostá Sociální demokracie. Změnila se i zkratka ČSSD na SOCDEM. Původní značku si následně zaregistrovala tehdejší Česká suverenita Jany Volfové, jež rovněž upravila svůj název na ČSSD Česká suverenita sociální demokracie.

(pk)

3 KOMENTÁŘE

 1. —ČSSD – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
  —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
  —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat
  –Podle mne je většina členů ČSSD obyčejní podvodníci a lháři -ale možná lháři a podvodníci nejsou. O tom, kdo je lhář a podvodník rozhodují, na zákonech NEZÁVISLÍ soudci
  –V době, kdy měla většinu v parlamentu a tvořila vládu, mohla bydlení pro chudé řešit (např. stavbou ubytovacích kapacit pro chudé a zrušením daní z těchto kapacit , zákony znemožnit rozkrádání a loupeže státních a městských bytů, úřednicemi a úředníky měst a krajů , stejně jako exekuce-přeložit a zveřejnit zákony o vymáhání pohledávek v jiných státech. ČSSD mohla ubytovací kapacity, které na ně převedla bezplatně armáda, předat BEZPLATNĚ nepříliš bohatým lidem nebo bezdomovcům.
  –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění.
  –—ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte ČSSD

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here