ČESKO PROTI BÍDĚ – 11. března na Václavském náměstí!

AKTUALIZOVÁNO

Politická strana PRO (Právo Respekt Odbornost) dnes zahájila kampaň Česko proti bídě, pod stejným názvem svolává na sobotu 11. března ve 14 hodin na pražské Václavské náměstí celonárodní setkání. Představitelé strany o tom informovali dnes na tiskové konferenci, která zároveň byla několika kanály vysílána živě.

Předseda Jindřich Rajchl zároveň informoval o zaslání dopisu vládě s požadavky, které se týkají svobody slova, zahraniční a bezpečnostní politiky či situace v oblasti energetiky. »Za chudnutí obyvatel této země i celé této země nemůžou bývalý premiér Andrej, ani ruský prezident Vladimir Putin či covid-19, ale hlavně sebedestruktivní energetická politika Evropské unie, kterou bezmyšlenkovitě prosazuje česká vláda. Válka na Ukrajině není válkou naší, na Ukrajině se nebojuje za Českou republiku. Jak řekl Scott Ritter, je to válka NATO proti Rusku, kdy NATO dodává zbraně a Ukrajina krev. Takzvaný boj proti dezinformacím není nic jiného, než honosným názvem pro zavedení tvrdé cenzury a potlačování všech oponentních názorů, které jsou proti současné vládě v éteru. Naše požadavky by se daly shrnout třemi prostými slovy: PROSPERITA – MÍR – SVOBODA,« řekl Rajchl.

Požadavky v oblasti svobody slova

V dopise je vláda mimo jiné vyzvána, aby zavedla zákonnou povinnost provozovatelů online sociálních sítí, otevřených veřejnosti, neomezovat svobodu projevu a právo na vyhledávání informací tam zveřejněných, nesměřuje-li takové omezení k ochraně práva člověka na ochranu jeho soukromí. Dále aby upravila pravomoci Rady České televize a Rady Českého rozhlasu tak, aby mohly sankcionovat vedení veřejnoprávních médií v případech, kdy dojde k porušení jejich povinností daných kodexem těchto médií a vedení nezjedná nápravu v čase k tomu určeném a zajistila plnou nezávislost rad veřejnoprávních médií na aktuální politické reprezentaci.

Požadavky v oblasti energetiky

Kabinet by měl získat pod stoprocentní kontrolu firmu ČEZ, ve které nyní drží zhruba 70 procent akcií, jakožto majoritní akcionář uvedené společnosti disponuje celou řadou nástrojů, jež jí umožňují efektivně zrealizovat odkup cca 30% akcií držených minoritními vlastníky. V současné situaci je nezbytné, aby stejně jako Francie (EdF) či Německo (Uniper) odkoupila tyto akcie do svého vlastnictví, což by jí umožnilo regulovat cenu elektřiny bez rizika žalob ze strany minoritních akcionářů.

Dále se má vyvázat určení ceny kontraktů pro vnitrostátní dodávky elektřiny z cenové hladin určované Evropskou energetickou burzou v Lipsku a její regulace pro všechny kategorie odběratelů v souladu se zákonem č. 526/1990 Sb. o cenách a okamžité odstoupení ze systému spekulativního obchodování s emisními povolenkami (ETS).

Je také třeba uzavřít dlouhodobého kontraktu na dodávky zemního plynu obdobné německému, maďarskému či srbskému kontraktu a odstoupení od nákupu zemního plynu na Evropské energetické burze v Lipsku a regulace cen zemního plynu pro všechny kategorie odběratelů v souladu se zákonem č. 526/1990 Sb. o cenách.

Také se požaduje odkoupení šesti plynových zásobníků na našem území do vlastnictví České republiky a jejich zařazení do systému státních hmotných rezerv a odstoupení od cenového stropu stanoveného pro dovoz ruské ropy zeměmi G7 v součinnosti s Evropskou unií.

Požadavky v oblasti zahraniční politiky

Vláda má jasně usilovat o mírové řešení války na Ukrajině včetně možného uspořádání mírové konference za účasti zástupců Ruska, Ukrajiny a USA třeba v ČR. Kabinet by také měl ukončit dodávky vojenského materiálu Ukrajině a přejít k dodávkám materiálu pro civilní sektor, přičemž při posuzování rozsahu, charakteru a doby realizace této pomoci musí být bezpodmínečně zohledněny i ekonomické možnosti a zájmy České republiky.

A v neposlední řadě jasně deklarovat, že nedojde k vyslání jakýkoliv vojenských či jiných jednotek ozbrojených sborů do zahraničí bez předchozího výslovného mandátu Rady bezpečnosti OSN, s výjimkou zcela krajního případu, kdy profesionální příslušníci Armády České republiky budou vysláni na území členských států NATO k plnění závazků kolektivní obrany v souladu s článkem 5 Smlouvy o NATO za předpokladu, že ke splnění tohoto závazku nebude možné použít mírnějších prostředků.

(zmk)

Související články

20 KOMENTÁŘŮ

 1. Všechny požadavky dávají smysl a měli bychom tam přijít ve velkém počtu. Jenom mám trochu obavy, že naše vládní pětikolka si to ani pořádně nepřečte natož se bude snažit něco splnit s tím mančaftem odborníků v čele s generálem, který se už třepe jak bude velet základně NATO v ČR. Jak říká naše hvězda Pekarová, máme většinu a my si rozhodnem. Toto bychom se měli také snažit zrušit, říákám jim modří super komunisti (protože na ně nemají ani ti historicky předchozí)

 2. Jsem rád, že se koná další demonstrace proti vládě. Chtělo by to lépe propracovat zveřejněním prostřednictvím letáků a plakátů v v celé republice, což bylo v dubnu 2012 ,kdy všude byli vidět vylepeny letáky STOP vládě.

 3. v některých městech je to brzděno, neboť tam vládnou ti samí samí samí, tak se demonstrantům vysmívají. Ale, kde bude síla lidí, jako na Václaváku, tak to je teprve vidět.

 4. Souhlasím s tím abychom pořádaly protestní akce proti této vládě v místech svého bydliště
  Václavské náměstí není tak velké abychom se tam všichni sešli
  Jen tak dále fandím vám
  Spojte se všemi odborníky a “ubijte” tuto vládu nezpochybnitelnými argumenty

 5. To,že nejsou záměrně volební lístky zabezpečeny proti podvodu u voleb.Jednoznačně hovoří o manipulaci ve všech třech posledních volbách podvodníky..Přitom je tak jednoduché je zabezpečit 6 posledními čísly rodného čísla do čterečků na ně připravených na volebním lístku a nikdo nedokáže volby zfalšovat..Tím bude možnost pro každého voliče si svůj hlas po vobách na požádaní zkontrolovat,zda byl Váš hlas použit..Lze si to i mobilem vyfotit a doložit kontrolní volební komisi rodné číslo na vašem lísku…Nyní stačí podvodníkům jedna taška s lístky,které se vymění v centrále výpočtů voleb a podle potřeby se množstí upraví na stejný počet voličů a je zfalšováno,jak kdo potřebuje..Toto Češi nechápete,že ve Francii,Slovensku a v Čechách se ani nesnažili podvodníci použít jiný způsob podvodu a proto jsou procenta naprosto schodná!!!! A korespondenčí volba u voleb je ten samý podvod jen se nemusí použít lístky a stačí upravit software a podvod více neprůhledný a dá o polovičku méně práce!!!! Viz volby prezidenta USA!!!!! Taže Češi laxnost stranou a volby si řádně ohlídat!!!!!!!!!!!!!!!

  • 100 cm na výšku je 500 000 ks volebních lísku 200cm na výšku je 1 000 000 volebních lístků A pak že nejde udělat podvod u voleb…Vždyť je to legrace bez zabezpečení lístků…Na to stačí jeden člověk!!!!!

 6. Jsem ráda že se to opět dává do pohybu, a podporují dle svých možností. Slušní lidé zdravotně schopni určitě obětují cestu do Prahy, později se jistě podobné odehraje napříč republikou🇨🇿…teď je důležitá Praha, jako sídlo vlády a hlavní město republiky🇨🇿. Kdo se chce dostat z toho nekonečného stavu beznaděje a obav o svou existenci, o své děti a vnuky, celou zemi🇨🇿 přijede, věřím tomu‼️🍀‼️

 7. dobrý den, vnímám jako vhodné abychom už dnes mohli podepsat texty a potvrdit svůj souhlas. již před setkáním 11.3. a v klidu s možností vyplnit potřebné udaje. proti zpochybněni, j ak se to stalo kandidátům na prezidenta. děkuji za vaši práci. .

  • Předně je třeba opustit závazek SDGs, nebo chcete-li Agenda 2030, který stejně jako zástupci všech (193) členských států OSN, podepsal v r.2016 za ČR Bohuslav Sobotka, Karel Schwarzenberg a Michal Žantovský a jímž se tak horlivě řídíme a podáváme pravidelný raport. viz.osn.cz
   Přičemž horlivé přípravy a cíle najdete už…”Samit země 1992 Rio de Janeiro” (stačí použít vyhledávač!)

 8. Také říkám SUPER a souhlasím s panem Ilkem. Chápu, že na Václaváku je to vidět, ale lidé nechtějí jezdit do Prahy, i když s vámi plně souhlasí. Je mi jasné, že to asi jinak nepůjde, v tak krátkém termínu by se to nedalo ve všech větších městech zorganizovat. Ale už teď by se to mohlo začít připravovat. Doufám, že do Prahy přijede hodně lidí, aby vládě a jejich podporovatelům spadla brada. A pokud to ještě nevíte, tak státní zástupce v Praze podal trestní oznámení skoro na všechny ministry a předsedkyní PS!!!!!!

 9. Je skvělé, že se konečně někdo ujal takového projektu. Jen bych měl dvě poznámky k dalšímu dění.
  1. Strana PRO by neměla být jako všechny dosavadní strany pragocentrická. Pozvěte si do Prahy pražany a ostatní národ pozvěte do jejich obcí. Ať se 11.3. ve 14h sejdou tam, kde bydlí. Teprve potom bude síla protestu vidět.
  2. Doufám, že členové vedení nepodlehnou pokusům jejich protivníků a nezabřednou do machinací, daňových podvodů a korupčních kauz jako dosud každá politická strana.
  Držím palce.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy