Vlastizrada a svatokrádež nezůstanou bez odpovědi! Akce za navrácení korunovačního kříže bude symbolicky 8. května

Iniciativa Národní proud svolává společné veřejné setkání na 8. květen, tedy symbolicky na den státního svátku vítězství nad fašistickým Německem. Od 15 hodin zamíří procesím z Malostranského na Hradčanské náměstí a před arcibiskupským palácem bude probíhat hlavní společná akce za návrat korunovačního kříže zpět do vlasti.

Korunovační kříž, klenot, který má chránit českou zemi, je vystavován v Německu od poloviny března. Výstavu osobně zahájil prezident Petr Pavel s předsedou vlády Svobodného státu Sasko Michaelem Kretschmerem, a to 15. března, na výročí okupace Československa nacistickými vojsky»Zveme ke spolupráci na této akci (8. května) všechny, kteří se chtějí zapojit. Protože vlastizrádný a svatokrádežný čn, kterého se dopustili vládní i církevní představitelé se týká skutečně nás všech, a pokud máme jako národ za něco stát, tak to nesmí zůstat bez odpovědi,« uvedl v nejnovějším videu Národního proudu jeho hlavní představitel Václav Hrabák.

Vláda podle Hrabáka pokračuje v činnostech, které postupně likvidují naši zemi. Jako příklad uvedl návštěvu premiéra Petra Fialy (ODS) v centrále CIA v Langley. »Doprovázeli ho všichni tři šéfové tajných služeb, tedy Koudelka, šéf BISky, Posolda, šéf zahraničí rozvědky, a Beroun, šéf vojenské rozvědky. Je to další z fialových signálů, že řízení naší země vůbec není v českých rukách. Takováto podřízenost americkým tajným službám je další do nebe volající akt, kterého se naše vládní garnitura dopouští a lze ji považovat za ohrožení naší národní bezpečosti. A za toto poklonkování Spojeným státům a navíc za tučné výpalné v podobě kontraktu na F-35 si Fiala vysloužil jako odměnu selfíčko se senilním americkým prezidentem. A to se zrovna v médiích šíří informace, že F-35 se prodraží o další miliardy a že je odmítá už i americké letectvo,« kritizoval Hrabák.

Za transparentní příklad protinárodních vládních kroků považuje právě odvoz korunovačního kříže do Německa. »Důležité je, že korunovační kříž není jen jakýsi církevní předmět, se kterým může svévolně nakládat katolický klér. Korunovační kříž zhotovil Karel IV. pro korunovaci, tedy v zájmu všech obyvatel zemí Koruny české. Je vůbec otázka legitimity toho, jak korunovační kříž přešel do vlastnictví církve, protože původně to byl předmět světský, sloužící zájmům státu. Korunovační kříž je věcí celého našeho národa, a pokud se ho někdo dotkne, tak se tím dotýká úplně každého člověka, kterému není lhostejný osud naší země,« upozornil Hrabák.

Ten již uspořádal 12. dubna na den svátku Kopí a hřebů, o kterém byl korunovační kříž v minulosti každoročně vystavován, setkání na Karlově mostě u sochy svatého Václava a dav následně došel až před zlatou bránu Katedrály svatého Víta na nádvoří Pražského hradu. Více jsme psali zde.

Zároveň Národní proud zveřejnil na svých stránkách Výzvu za navrácení korunovačního kříže, kterou již podepsalo před 6000 lidí. »Téma korunovačího kříže se podařilo dostat do mainstreamových médií a veřejně se k němu vyjadřují předsedové politických stran, církevní představitelé i osobnosti veřejného života,« uvedl Hrabák. »Zveřejnili jsme první díl Hovorů Národního proudu s historikem Petrem Bahníkem, který je věnovaný právě Korunovačímu kříži. Díky lidem, kteří se sami aktivně zapojili do naší společné činnosti jsme také podali podněty na různá úřední místa, například na památkovou inspekci. Chceme tak předejít tomu, aby s obsahem korunovačního kříže nikdo nemanipuloval,« připojil Hrabák. »Náš otec vlasti, Karel IV. nechal zhotovit korunovační kříž jako ochranu budoucích pokolení. A my musíme ukázat, že jsme schopni nést pochodeň, kterou nám před více než šesti stoletími zapálil. Těším se s vámi na 8. května,« dodal Hrabák.

Národní proud plynně navazuje na iniciativy Zachraňme náš stát a Stávkový výbor. Již v úvodním prohlášení představitelé NP uvedli, že »odmítají systém politických stran, který způsobil postupnou destrukci naší země, a chtějí takovou změnu politického systému, díky níž budou přímo voleni důvěryhodné osobnosti s morální integritou, jež bude možné při neplnění svých povinností odvolat, a kteří budou aktivně pracovat na co nejrychlejším ukončení loutkové pětikoaliční vlády a nastolení vlády nové, která se bude odborně a s péčí řádného hospodáře starat o naše společné věci.«

(pk)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy