Home Sport Zadina: Varaďovi jsem schody nemydlil. Sedlák: Mě trenér neurážel

Zadina: Varaďovi jsem schody nemydlil. Sedlák: Mě trenér neurážel

Marek Zadina

Trenér Marek Zadina načal nelehkou misi v roli hlavního kouče pardubických hokejistů výhrou 4:3 v Karlových Varech. První se ale ohradil proti spekulacím, že za nečekaným čtvrtečním odchodem Václava Varadi byly spory mezi oběma kouči či špatné mezilidské vztahy.

»Chtěl bych uzavřít to, co se píše v médiích, rozebírá v různých podcastech a na sociálních sítích. Musím se ohradit proti jedné věci – s Vencou jsem měl dobré vztahy. Koučoval jsem s ním šest let, nikdy bych ho nepodrazil a nemydlil mu schody. Nejsem takový člověk, abych šel proti němu. Že se situace vyvinula tak, jak se vyvinula, je v plné kompetenci našeho vedení. A já to respektuju,« prohlásil Zadina.

Záleželo mu na tom, aby utnul spekulace na téma, jaký podíl má na ukončení spolupráce s Varaďou a zda všemu nějak nepomohl. »Určitě mi na tom záleží, protože já takový člověk nejsem. Za tím si stoprocentně stojím. Musím se ohradit proti podsouvání takových věcí, v životě bych něco takového neudělal,« zdůraznil Zadina. Samotné propuštění Varadi však komentovat nechtěl. »Tohle je vyloženě v kompetenci našeho vedení a já se k tomu vyjadřovat nebudu.«

Popsal ale, jak se změny v realizačním týmu Dynama odehrály. »V jednu hodinu odpoledne (ve čtvrtek) si mě zavolalo vedení a pověřilo mě touhle funkcí. Na rozmyšlenou jsem neměl žádný čas. Rozhodl jsem se hned. Mám platnou smlouvu, vedení mě oslovilo a já jsem tu nabídku přijal. Jsem rád, že jsem od vedení klubu dostal důvěru, vážím si toho. Je to top organizace v Česku. A já udělám všechno, aby tým šlapal a udrželi jsme se co nejvýš,« řekl Zadina.

Právě úplně nejvýš míří také ambice klubu a majitele Petra Dědka. Bývalý útočník se však na velkou výzvu cítí připravený. »Jsem na to nachystaný. A věřím si, že jsem posbíral spoustu zkušeností od Venci i Radima Rulíka, abych tuhle roli zvládl. Tuhle šanci dvakrát za život nedostanete, a tak jsem do toho šel. Pro všechny to byla těžká situace, ale nastala a my jsme ji přijali. A uděláme všechno proto, abychom podávali výborné výkony a vyhrávali. Tým má charakter a skvělé hráče,« uvedl Zadina.

Varaďa, který při příchodu před sezonou podepsal smlouvu až do roku 2028, měl podle vedení Dynama ve více ohledech porušit smlouvu. Vedle jiného údajně urážel hráče či své kolegy. Proti tomuto tvrzení se ohradil (více zde).

Není Zadina zklamaný, kam až vše zašlo? »Nechtěl bych to komentovat. Je to prostě interní věc našeho klubu. Vedení se takhle rozhodlo a je to uzavřená věc. Chci, aby hráči měli klid na práci, to je nejdůležitější. Víc jsem neřešil, ani v případě odchodu (asistenta) Aleše Krátošky, který se takhle rozhodl sám,« konstatoval Zadina.

S Varaďou si po jeho odvolání volali. »Popovídali jsme si, to bylo celé. A zda mi popřál hodně štěstí? To neříkám…,« přiblížil Zadina, jenž chtěl přitom údajně sám skončit už na podzim. »Byly tam nějaké věci nejenom se mnou, ale nechtěl bych to komentovat. Jsou to interní věci. Mohla to být chyba komunikace, ale nic velkého v tom nebylo.«

Konec Varadi překvapil i hráče. »To bylo pro nás trochu překvapení, nečekali jsme to… Ale co mi píšou lidi za zprávy? Chtěl bych říct, že není pravda, že bychom se sebrali a dávali vedení ohledně trenéra nějaká ultimáta. To bych chtěl kategoricky odmítnout, ať to všichni vědí. Lidi vám píšou miliony zpráv, které nejsou pravdy. To mi na všem vadilo asi nejvíc – lidi si vymýšleli, mrzelo mě to. Je mi smutno, že si tohle někdo vymýšlí,« prohlásil útočník Lukáš Sedlák.

Oficiální prohlášení ze strany klubu ohledně přístupu Varadi k hráčům a urážkám na jejich adresu příliš komentovat nechtěl. »Na tohle by měli odpovídat asi jiní lidé, než já. Mě osobně se to netýkalo, já byl v pohodě. Měl jsem s panem Varaďou dobrý vztah a mě neurážel. Asi je na jiných lidech, aby to případně dál komentovali. Vyjádření klubu hovoří asi za všechno. Já jsem hráč, soustředím se na svoje výkony a je mi tak nějak jedno, kdo mě trénuje. Moje práce je dávat góly a hrát dobrý hokej,« řekl Sedlák.

Zemětřesení v Pardubicích si dobře všimli i v týmu největšího konkurenta v boji o první příčku v základní části. »Překvapilo to asi celou extraligu, ale je to jejich tým a jejich majitel se rozhodl tak, jak se rozhodl,« uvedl sparťanský útočník Pavel Kousal. »Je to buď, anebo. Buď budou úplně neuvěřitelní, nebo jim to trošku může klopýtat. Uvidíme, spíš je to otázka na Pardubičáky,« doplnil.

Že by ale hektické dění v pardubických kancelářích mohlo hrát sparťanům do karet, si Kousal nemyslí. »My se musíme soustředit na sebe. Když budeme hrát dobře, tak je nám celkem jedno, jestli proti nám hrajou Pardubice, Hradec, nebo někdo jiný,« uzavřel Kousal, který vítězným nájezdem rozhodl vyrovnaný duel v Hradci Králové (2:3).

(koz, čtk)

FOTO – hcdynamo.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here