Home Názory Proč v Karviný? Možná proto, že Hrdina SSSR…

Proč v Karviný? Možná proto, že Hrdina SSSR…

Ještě pár slov, čí spíše zajímavý detail, postřeh, jak chcete… z té mdlého rozumu rádoby demokratické besedy bez cenzury v Karviný. Právě za »v Karviný« to samozřejmě kromě jiného a zásadnějšího vnitrácký bídák schytal taky.

Píší novinky.cz: »Rakušan to schytal hned na začátku, když řekl: ‚Je zajímavý, že v Karviný já nejsem vůbec poprvý.‘ Lidé začali bučet a pískat, vyjadřovali tak nesouhlas s tím, že ministr nepoužil spisovný a místně obvyklý výraz ‚v Karviné‘. Tohoto faux pas se Rakušan dopustil opakovaně a trest ho nikdy neminul.«

Jo, »tam v Karviné«… zpívá se spisovně i ve známé písničce Karviná. Ta spisovnost mu možná nešla z otvoru (úmyslně nespecifikuji, kterého, neb u něho jeden jako druhý jest – ústní jako řitní) z jiného důvodu. Na svědomí totiž tuhle písničku mají bratři Tesaříkové z Yo Yo Bandu. Potud ok, známá to věc. Jenže… tatínek Tesaříků se jmenoval Richard Tesařík (logicky, a pořád ještě nic výjimečného)… a teď to přijde – totiž to generál Richard Tesařík, oddaný Svobodovec, Hrdina Sovětského svazu.

Wikipedie o něm referuje: »Již v bitvě u Sokolova prokázal své vynikající vojenské schopnosti a za hrdinství v bitvě o Kyjev byl vyznamenán spolu s Antonínem SochoremJosefem Buršíkem titulem Hrdina Sovětského svazu

To jsou paradoxy, co? Za hrdinství v bitvě o Kyjev coby velitel tanku nejvyšší válečné vyznamenání SSSR… Pro dnešní dobu, kdyby žil, tutová vstupenka do pekla. Jestli tohle Rakušan ví, musel by se třást odporem, kdyby vyslovil… »v Karviné«. Až příliš to připomíná bratry Tesaříkovy a od nich je už jen kousek k panu otci-generálovi, Hrdinovi SSSR zejména za vyhnání nacistů z Kyjeva. Z toho samého Kyjeva, kde si dnes pohrobci nacistů dávají v různých Azovech a Pravých sektorech dostaveníčko a které »naše« vládnoucí lůza tak štědře podporuje. Nicméně já za sebe volám: Dycky jen v Karviné.

Že už fakt blouzním, že je to fantasmagorická konstrukce? Možná. Ale možná taky ne. Zajímavá je ovšem na každý pád. Co myslíte?

Jan Čech

4 KOMENTÁŘE

 1. Brázda stále hledá klacek proti iPortaL24 a stále nic, stále se mu nedaří nějaký nalézt.
  Brázda je opravdu jen takový malý zasmrádlý vlezdop*rdelista Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla, Brázda je takový malý český smrad z Fialova exkrementu, vlastně h*ovna, aby tomu i Brázda rozuměl.

 2. Čechu to jste opravdu takoví ubožáci, že se zmůžete pouze na žvanění o řitních otvorech ministra vnitra a jediným argumentem, jímž ho tam posíláte je použití slangového výrazu pro Karvinou ? A víc už nic ?
  A pls neberte si vy zastydlí bolševici do úst hrdinu Sovětského svazu Josefa Buršíka, kterého jste v roce 1949 obvinili z velezrady a odsoudili na 10 let. Jen proto, že byl protřelý voják východní fronty, se mu podařilo prchnout na Západ a dostal se z dosahu vašich chapadel.
  Nakonec i tomu Richardu Tesaříkovi jste zničili život a kariéru.
  Ale já vás chápu. Hrajete na ty nejnižší lidské pudy méně inteligentní části národa. Cílem je rozvrat naší západní společnosti ve prospěch ruských chlebodárců. Tomu se říká velezrada a v případě horkého konfliktu je jasné, jak s takovou chamradí jako jste vy, bude naloženo.

  • Brázda, až bude ten tvůj „horký“ konflikt, tak si můžeš být jistý, že tě navštíví soudruzi Sarmat a Jars, takže se svými výhrůžkami opozici se už teď můžeš tak akorát vyfotit.

  • Buršík nevyhověl během zkoušky jeho loajality.
   Tesařík si svou kariéru poškodil sám nekázní.
   Přesto byl Tesařík uznáván jako hrdina a učilo se o něm ve školách, stejně jako o Sochorovi a dalších.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here