Pavel Votruba

Nebyl deb*il. Kde byl? No, toť otázka právě dnešní víkendové ankety. Nechat si ujít takovou párty, k tomu musí být sakra vážný důvod. Nemoc, jak oficiálně čteme, asi ne, když už příští týden má zase fungovat – jak oficiálně sdělil on sám. Kdyby šlo o chřipečku, tak ho doktor prostě nadopuje vitamíny a velkým balením horké Nutelly s rumem, aby se mohl 17. listopadu aspoň na chvíli ukázat, rozhodit rukama a poklonit se zrádcům – jako že svůj k svému nebo že vrána k vráně sedá.

A zase na druhou stranu – kdyby šlo o něco vážnějšího, zřejmě by neanoncoval, že hned po neděli bude zase fit a dál s gustem prznit českou zemi. Takže se táži – kde byl, resp. kde všude mohl být?

1. Doma. Zachumlaný pod peřinou a podělaný strachy, aby nemusel mezi lidi a případně jednu (dvě, tři, čtyři…) nechytil. Podle zveřejněných dat z průzkumu, konaného ve dnech 27. září až 3. října 2023 agenturou Morning Consult, ho totiž podporuje pouhých 18 % občanů (78 % občanů mu vzkazuje absolutní nepodporu), což ho vystřelilo na post nejméně oblíbeného politika starého kontinentu.

2. Po*ral se z Nutelly. Chytil tak intenzivní průjem, že to z něho stříká všemi otvory. Z toho ústního si o to koledoval delší dobu, neboť delší dobu tam odtud z něho nic jiného než sra*ky nevychází.

3. Spolu s taktéž anglicky negramotnou leopardí tankistkou šprtá dnem i nocí AJ, aby si příště u Bibiho víc šplhnul a při řiťolezecké podpoře Izraele mu mohl hledět upřímně do očí, nikoli do papíru.

4. Na neurologickém oddělení podstoupil akutní vyšetření signální soustavy, neboť signály jím vysílané přestávají být (s odkazem na bod 1) slyšitelné, stávají se tudíž méně a méně zachytitelnými.

5. Bez ohlášení ho navštívil jeho letitý nerozlučný kámoš Bernd Posselt, aby profesora podpořil v podpoře PePa, jenž horlivě asistuje Lichtenštejnům u prolomení Benešových dekretů, což by pro sudeťáky byl hodně silný precedens. To pak jdou i oslavy Dne zrady stranou. No, stranou… Zrada jako zrada, že jo? Kamarádům se přece neodporuje…

6. Vyrazil na další srovnávací inspekční nákupní cestu, tentokrát po stopách PePa do Polska. Podle neoficiální informace, která se uvolnila z Hradu, se tentokrát zaměří na velikost balení, cenové relace a pevnost toaletního papíru, jenž se stává a teprve stane strategickou surovinou našeho každodenního života, až se tady z toho všichni pose*eme.

7. Měl nezrušitelnou schůzku s Petrem Jablonským. Excelentní imitátor však nabídku na dvojníka rázně odmítl. Že prý nemá zapotřebí nechat se fackovat a že tepláky nosí jen na zahradu…

8. Narychlo musel odcestovat do Kyjeva, aby pochoval Zelenského. Bože chraň, ne na hřbitově, ale v náručí. S Volodymyrem už nikdo nekamarádí a on to těžce nese, ani peněz na koks již nemaje.

9. V Africe, když nechtěl poslechnout a pořád se cpal do Nigérie, ho z pomsty kousla moucha tse-tse, známý to přenašeč spavé nemoci. Sedmnáctý listopad prostě zaspal.

10. On by asi byl býval slavit i šel, mezi ten lid…, kdyby bylo s kým, poněvadž SPOLU jim to už moc nefunguje. Taky je otázka, kdo ze SPOLU by s NÍM šel, když od něho, zvláště po NUTELLA TOUR dávají své špinavé pracky pryč i ti dosud věrní.

Jak obvykle v této anketě fantazíruji a často vymýšlím blbosti na první pohled, tentokrát mně žádná z těch deseti uvedených blbá nepřipadala (ve smyslu ne nemožná), ani na druhý či třetí pohled. Pro jistotu jsem se na ně mrknul ještě po čtvrté a po páté a i potom si říkám – Pavlíku, dobrý, tohle všechno mohly být důvody reálné – více či méně, ale všechny.

Tak se mějte fajn a milujte se a množte se, dokud ze zákona ještě můžete… Až to tu vezmou do ruky duhoví, nevrzneme si ani na Hromnice, jako ten skřivan… Hezký víkend pod peřinou vám přeje

Pavel Votruba

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here