Home Zahraničí Al-Džazíra: IDF dala lidem v nemocnici Al-Shifa hodinu na evakuaci

Al-Džazíra: IDF dala lidem v nemocnici Al-Shifa hodinu na evakuaci

ILUSTRAČNÍ FOTO - X

Izraelská armáda uvedla, že personál, pacienti a vnitřně vysídlené osoby mají do hodiny opustit nemocnici Al-Shifa v pásmu Gazy. Informovala o tom televizní stanice Al-Džazíra s odvoláním na své zdroje.

Palestinská ministryně zdravotnictví May Kaylehová oznámila, že ministerstvo usiluje o odeslání pacientů nemocnice Al-Shifa do zdravotnických středisek na Západním břehu Jordánu.

»Pracujeme na převozu nemocných, zejména zraněných a novorozenců, ze zdravotnického komplexu Al-Shifa do nemocnic na Západním břehu Jordánu,« citovala ministryni televize Al-Kahera Al-Ekhbariya.

Kaylehová označila požadavek Izraelských obranných sil na evakuaci raněných a nemocných z Al-Shifa za válečný zločin.

Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Gazy zůstalo v nemocnici až donedávna pět lékařů a asi stovka pacientů, kteří byli evakuováni v posledních minutách před vypršením ultimáta IDF.

IDF požadavek popírá

Izraelské obranné síly (IDF) tvrdí, že nenařídily personálu a pacientům opustit nemocnici Al-Shifa v pásmu Gazy, ale pouze souhlasily s pomocí při evakuaci na žádost ředitele zdravotnického zařízení.

»Izraelské obranné síly v žádné fázi nenařídily evakuaci pacientů nebo lékařských týmů« z nemocnice Al-Šifa, ale »ve skutečnosti nabídly pomoc ze své strany v reakci na jakoukoli žádost o lékařskou evakuaci«, uvádí se v prohlášení, které vydala armádní tisková služba. »Zdravotnický personál zůstane v nemocnici, aby pomohl pacientům, kteří nebudou schopni evakuace,« poznamenala tisková kancelář.

(jb, TASS)

2 KOMENTÁŘE

  1. 😡😭Izraelské letectvo zasáhlo školu Al-Fakhoura v uprchlickém táboře Džabalíja na severu Gazy. Děsivé záběry z izraelského bombardování ukazují místnosti a chodby plné těl Palestinců, včetně dětí.

    video s mrtvými Palestinci je přiloženo

    Sledujte @neCT24  | 42TČen

  2. O situaci v Gaze napsal, již před 2.světovou válkou, Karel Čapek hru „Matka“. Matka nechce dovolit synovi aby šel do občanské války ale po tom, co jsou mrzačeny a vražděny batolata, jejich matky a malé děti tak podá synovi pušku a pošle ho ty děti a ženy bránit.
    –Podle Bible-Starého zákona židé, při putování pouští, přišli k městu Jerichu. Jericho byl městský stát, který do té doby nebyl v kontaktu se židy a nijak proti nim nevystupoval . Židé město obklíčili, dobyli a vyvraždili všechny jeho obyvatele včetně batolat, dětí a žen. Nechali naživu jen jednu ženu.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here