Začal týden knihoven. Na Vysočině i s doprovodným programem

Knihovny na Vysočině se dnes připojily k Týdnu knihoven. Je spojený se získáním čtenářského průkazu zdarma, odpuštěním pokut za nevrácené knihy, s burzou knih a někde i s doprovodným programem. Připravily ho také knihovny v Pelhřimově, Chotěboři nebo Novém Městě na Moravě, která vyhodnotí i oblíbenou únikovou hru, vyplývá z informací správců a webů knihoven.

Pelhřimov: Součástí programu v Pelhřimově bude od zítřka i komentovaná prohlídka Divadla Lubomíra Lipského s výkladem Jaromíry Jirků. Ve středu se budou konat výtvarné dílny pro děti, školení o půjčování elektronických knih nebo cestovatelský pořad o Hedvábné stezce.

Chotěboř: Knihova Ignáta Hermanna v Chotěboři připravila na tento týden kvíz pro čtenáře, program v dětském oddělení nebo Den otevřených dveří, který bude ve středu.

Nové Město na Moravě: Den otevřených dveří má dnes novoměstská knihovna, návštěvníky vezme i do běžně nepřístupného skladu. Zítra nabídne besedu s novoměstským rodákem Janem Jirků, který je filmovým a divadelním režisérem a autorem dětských knih. »Dopoledne budou besedy pro naše školy, konkrétně pro druháčky. Od 17 hodin to bude pro veřejnost, kde se bude bavit i o jeho divadelních hrách,« řekla vedoucí knihovny v Novém Městě na Moravě Marie Šímová. Jirků je mimo jiné režisérem hry Mašíni.

Součástí programu v Novém Městě na Moravě budou také dílny pro děti i dospělé a kvízy. V pátek akci zakončí ocenění těch, kteří zvládli nejrychleji únikovou hru v knihovně. Od jara letošního roku, kdy ji knihovna začala nabízet, se jí účastnilo na 200 lidí ve 46 týmech.

Třebíč: Knihovna v Třebíči nabízí v Týdnu knihoven i cestovatelskou besedu nebo dopoledne s robotickými hračkami a ukázkou 3D tisku.

Jihlava: Do jihlavské knihovny budou moci lidé přijít na koncert vážné hudby nebo na výstavu o severských jazycích.

Týden knihoven vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Letos se uskutečňuje pošestadvacáté a jeho hlavním tématem je udržitelnost.

(mac, čtk)

FOTO – pixabay

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy