Home Zahraničí Bidenův rating za poslední rok činí v průměru 39,8 %, horší byl jen...

Bidenův rating za poslední rok činí v průměru 39,8 %, horší byl jen Carter

FOTO - síť X

Joe Biden dosáhl během svého třetího roku ve funkci amerického prezidenta hodnocení v průměru 39,8 procenta. Tyto odhady prezentovala sociologická služba Gallup s tím, že tento výsledek je jedním z nejhorších mezi ukazateli všech amerických vůdců od druhé světové války.

Podle zveřejněných údajů Bidenovu práci v období od 20. ledna 2023 do 19. ledna letošního roku v průměru schvalovalo pouze 39,8 % respondentů. V prvním roce Bidenova prezidentství to bylo 48,9 %, ve druhém 41 %. Bidenova inaugurace se uskutečnila 20. ledna 2021. Prezidenti USA jsou voleni na čtyřleté funkční období.

Experti Gallupu porovnávali průměrné hodnocení amerických prezidentů po druhé světové válce během třetího roku jejich pobytu u moci. Hodnocena byla pouze první prezidentská období. Horší výsledek než Biden (37,4 %) vykázal pouze 39. prezident USA Jimmy Carter. V pořadí 45. americký prezident Donald Trump má 42 % a 44. americký vůdce Barack Obama 44,5 %.

Podle průzkumné služby klesl Bidenův rating za posledních 12 měsíců na nejnižší bod – 37 % – v dubnu, říjnu a listopadu. V rámci studie experti Gallupu neuvedli odhady, co je příčinou poklesu popularity. Příští prezidentské volby v USA se budou konat v listopadu tohoto roku. Biden 25. dubna 2023 prohlásil, že bude usilovat o znovuzvolení. Trump oznámil, že do volebního klání vstoupí v listopadu 2022.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. ❗️🇺🇸Na území protestujícího Texasu vojáci chytají migranty. Ozbrojení lidé je nutí na kolena, následně je odváží neznámým směrem.

    V Texasu se místní vojáci rozhodli začít „pracovat“ s migranty na vlastní pěst – shromáždili lidi a odvezli je neznámo kam, zatímco federální úřady jsou nečinné a nereagují na požadavky státu na zpřísnění imigračních zákonů.

    Stát je ve zbrani proti federálním úřadům a Bidenovi, kteří je odmítají chránit před mexickými migranty. Hrozby sahají až k výzvám k odtržení od Spojených států. Republikánští guvernéři z 25 amerických států také obvinili Bidena z neochoty chránit hranici země.

    Sledujte @neCT24  | 42TČen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here