Home Zahraničí Ekvádorské úřady zadržely více než 1300 výtržníků uprostřed nepokojů vyvolaných gangy

Ekvádorské úřady zadržely více než 1300 výtržníků uprostřed nepokojů vyvolaných gangy

Quito FOTO - pixabay

Ekvádorské ozbrojené síly a policie zadržely celkem 1327 účastníků pouličních nepokojů vyvolané gangy ve vězeňském systému této jihoamerické země, oznámila ve svém prohlášení vláda prezidenta Daniela Noboa.

»Od 9. ledna do 14. ledna 2024 ozbrojené síly zadržely v celé zemi 1327 osob, z toho 143 na základě obvinění z terorismu. Pět teroristů bylo eliminováno, 11 policistů držených jako rukojmí bylo propuštěno, zatímco dva policisté zemřeli při výkonu služby,« informovala ekvádorská administrativa na svém účtu na sociální síti X (dříve Twitter).

Ekvádorské bezpečnostní složky zabavily téměř 500 střelných zbraní a bomb a více než pět tun omamných látek. Zajistily také propuštění 11 policistů a 201 zaměstnanců nápravných zařízení, které drželi jako rukojmí výtržníci napojení na zločinecké gangy.

Bezpečnostní situace v Ekvádoru se prudce zhoršila 7. ledna poté, co Jose Adolfo Macias Villamar, vůdce gangu Los Choneros, známý pod přezdívkou Fito, uprchl z vězení, což vyvolalo nepokoje v několika nápravných zařízeních. Dne 8. ledna vyhlásil Noboa v zemi výjimečný stav a zavedl zákaz vycházení.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here