Home Domácí Česko proti bídě. Rajchl otevřeně poděkoval policistům

Česko proti bídě. Rajchl otevřeně poděkoval policistům

Předseda PRO Jindřich Rajchl včera na oficiálních stránkách strany oficiálně poděkoval policistům za zajištění bezpečnosti na nedělní akci Česko proti bídě. Sto tisíc lidí na Václavském náměstí demonstrovalo proti vládě a následně se přesunulo k Úřadu vlády. Někteří účastníci před Strakovou akademií strávili noc z neděle na pondělí a společně s dalšími příchozími pak demonstrovali za demisi kabinetu Petra Fialy (ODS) až do středy, kdy setkání vyvrcholilo spontánní akcí před Poslaneckou sněmovnou.

»Vážení příslušníci Policie České republiky, dovolte nám, abychom Vám touto formou ještě jednou otevřeně poděkovali za zajištění bezpečnosti na celonárodním setkání Česko proti bídě, konaném dne 16. dubna 2023 na Václavském náměstí, včetně následného pochodu účastníků Prahou,« napsal Rajchl a připojil: »Hluboce si vážíme Vašeho přístupu a toho, s jakou mírou profesionality a respektu k právům, svobodám a lidské důstojnosti jste dbali na pořádek a bezpečnost průběhu celého shromáždění. Zejména oceňujeme pečlivě promyšlená a bezchybně provedená preventivní opatření, díky kterým se podařilo předejít jakýmkoliv mimořádným událostem, které by narušily průběh akce a mohly být zneužity našimi oponenty. Zvláštní poděkování patří veliteli operace za jeho přístup a profesionalitu při přípravách a koordinaci akce.«

Předseda PRO dále uvedl, že by rád policisty ujistil, že si jejich náročné práce strana váží. »Zajištění odpovídajících podmínek pro výkon tohoto společensky nesmírně potřebného povolání považujeme za jednu z priorit státu, kterou plně podporujeme a věnujeme jí patřičnou pozornost také v programu naší politické strany,« dodal Rajchl.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Petr Kojzar

5 KOMENTÁŘE

  1. Rajchl si myslí, že vlísáváním se české policii si vyslouží do budoucna od policie nějaké ohledy a přátelství.
    Česká policie zmydlí demonstranty bez ohledu na Rajchlovy děkovné dopisy a dál bude chránit ksindl á la Novotný, který se po svých nacistických výlevech producíruje u protiválečných demonstrací zabalený do ukrajinské vlajky a dál provokuje svým nacistickým protičeským rasismem.

  2. Policie hlavně u Muzea chránila před lidmi Pavla Novotného, aby se mu nic nestalo a nedostal za své nacistické výlevy od lidí to, co by zasluhoval.

Comments are closed.