Home Názory Aj ja chcem svojho Fica…

Aj ja chcem svojho Fica…

Určitě jsem nebyl jediným, kdo s jistým napětím očekával, zda nový slovenský premiér Robert Fico neuhne ze svých předvolebních slibů. Neuhnul. Ba co více, až dosud dokonce ještě předčil má očekávání. Zejména jeho nedávné vyjádření, že Slovensko za jeho vlády nikdy nepodepíše pandemickou smlouvu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), která by, jak zdůrazňuje aeronet.news, měla přenést zdravotnické pravomoci v dobách pandemie z národních ministerstev zdravotnictví signatářských zemí právě na WHO. Ta by potom získala drakonické rozhodovací pravomoci, kterými by se signatářské země musely řídit, a to nejen v oblasti povinnosti nákupů vakcín a léků, které nařídí WHO, ale mohlo by dojít i k povinným očkováním nařízeným touto nadnárodní organizací.

Druhé Ficovo zásadní sdělení na slavnostním sněmu na Bratislavském hradě (viz video níže) se týká rusko-ukrajinského konfliktu. Slovenský předseda vlády ho totiž neprezentuje jako národnostní (Rusko vs. Ukrajina), ale hovoří o vzájemném zabíjení Slovanů mezi sebou. Právě to je jedním z cílů projektu Pax Americana – postavit Slovany proti sobě.

Protože vše souvisí se vším, jen na okraj připomenu tu obrovskou a neskrývanou nenávist vůči Slovanům, jíž »trpěla« Havlova kojná Jana Korbelová. Ta jí byla doslova posedlá.

Co bych to byl za novináře, kdybych nesledoval reakce veřejnosti na výše citované Ficovy výroky. Na mainstreamu se neděje nic mimořádného, podle debatující většiny se Slovensko s touto vládou v čele řítí do propasti, zbavuje se západních demokratických hodnot, které nám před 34 lety byly tak tvrdě vybojovány. Co mě však trochu překvapuje, jsou některé diskusní příspěvky na tzv. dezinformačních serverech, které zpochybňují upřímnost a opravdovost Ficových vlasteneckých, pronárodních postojů.

Také jsem několikrát psal, že Fico neexistuje sám o sobě, že kdyby jistá skupina politických elit neměla na jeho opětovné instalaci do této funkce zájem, volby by v jeho prospěch nikdy nedopadly. To je ovšem jen jedna strana mince. Tou druhou a mnohem zásadnější je fakt, že vše, co Fico dosud říká, bych z fleku podepsal. Nenacházím v jeho slovech nic, co by jakkoli zavánělo nějakým podrazem nebo co by se vymykalo tomu, jak by se měl chovat pronárodní předseda vlády.

Čili já bych v tomto případě na prvním místě rozhodně nezkoumal, PROČ toto všechno Fico říká, ale v prvé řadě bych akcentoval, že to vůbec říká. Z prostého důvodu – že pro vlastenecky smýšlející slovenské občany, jichž je nesrovnatelně více než českých, musí být toto velká vzpruha – stejně jako pro zdrchanou slovenskou ekonomiku, kterou Ukrajina vysála do morku kosti. Teď ještě aby co nejrychleji poslal do háje protiruské sankce, obnovil dodávky plynu a ropy z Ruska a Slovensko se »čo skoro zotaví«. A jestli za Ficem stojí ta či ona zednářská lóže, je mi v tomto případě po pravdě úplně jedno.

Nebuďme naivní. Za každý politikem vždycky nějaká ta »zástěra« stála a stát bude. Svět nikdy jinak nefungoval – minimálně od vzniku zednářských lóží. Věří-li dodnes kdokoli řečičkám o svobodě a jakýchsi suverénních státech, které tu minimálně od pádu monarchií nejsou, jako že ten či onen politik, ta či ona vláda, ten či onen parlament sami o sobě o čemkoli svébytně rozhodují, měl by se poradit se svým psychologem a neodkladně se začít léčit.

Vývoj na Slovensku se na každý pád vyplatí sledovat. Za sebe hlásím, byv dávno zbaven naivních představ o nezávislosti – taky bych chtěl svého Fica. Už jen poslouchat ho, je v dnešní zahnojené době balzámem na duši.

Jan Čech

3 KOMENTÁŘE

  1. ŽÁDÁM VYŠŠÍ DŮCHOD PRO ODPŮRCE SOUČASNÉHO REŽIMU !!

    Reaguji tak na hladovku jakéhosi bývalého antikomunistického disidenta, který se domáhá vyšších důchodů, ačkoli nesplňuje zákonné podmínky pro jejich přiznání.

    Když mohly polistopadové buržoazní vlády dát vyšší důchody odpůrci komunistů, je jistě správné a spravedlivé dát vyšší důchody odpůrci kapitalismu a současného režimu Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla.

  2. Havlova kamarádka Korbelová alias Madeleine Albrightová přezdívkou Krvavá Madla či Balkánská řeznice si pěkně nakradla v srbském Kosovu, když rozkradla tamní Telekom a vyneslo jí to miliony v dolarech.
    Na internetu je fotografie, kde ministr obrany Československa Luboš Dobrovský na Pražském hradě klečí před sedící Albrightovou a líbá jí ruce za vstup rozbitého Československa do NATO. Takovíto hňupové jako Dobrovský byli za Havla ministry a řídili naše životy.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here