Home Názory Jménem Novotný, lid je jednotný!

Jménem Novotný, lid je jednotný!

Ten řeporyjský určitě. Na svobodě dosud volně běhající kat mnoha českých politiků (střílel a věšel už kdekoho) dovedl coby lídr kandidátku ODS k více než 37 přesvědčivě vítězným procentům. V minulých komunálních volbách tatáž kandidátka s toutéž jedničkou v čele skočila těsně pod 30 procenty – 29,75 %, byť rovněž zvítězila). 

Sám starosta teď získal dokonce ještě o 272 preferenčních hlasů více než před čtyřmi lety a jeho ODS o další dva mandáty navíc. Nyní jich v jedenáctičlenném zastupitelstvu vlastní pět. Má to dobře v Řeporyjích ošéfované, na tamní radnici se usadila taková malá vládička – 1. ODS, 2. STAN, 3. Piráti, 4. TOP 09 a 5. KDU-ČSL. 

Pozbývá jakéhokoli smyslu, znovu a znovu připomínat výroky tohoto výjimečnou vulgaritou nadaného politika. Bylo by to nošením dříví do lesa, ba co více, on sám si na sprostotě zakládá. Tedy kritiku nepřijímá, ta totiž vyvolává efekt právě opačný. Posiluje jeho zvrácené ego. Je to jeho politická image, proč ji přiživovat kritikou, která mu žádná není dost dobrá. 

Možná v »civilu« ani takový není. Nevím, neb tohoto pána osobně neznám a po seznámení s ním rozhodně netoužím. Jen těm místním lidem moc nerozumím. Já bych se za takového starostu styděl, kudy bych chodil. A když už bych někam přišel, určitě bych se nehlásil k Řeporyjím jako místu trvalého bydliště. Žil-li bych tam, samozřejmě. Naštěstí nežiji. 

Od věci není ani fakt, že centrála ODS se od tohoto zvířátka nikdy nedistancovala, nikdy se nezřekla jeho výraziva, byť Fialova parta své politické protivníky peskuje za kdeco, a podstatně méně obhroublého.

Ne každému bylo shůry dáno, jak se říká. Nebo také: komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Tu apatyku, v níž by mu něco odpovídajícího prodali, tu bych chtěl vidět…

No nic. Pokud se v Řeporyjích hrůzou a samovolně nerozstřelí památník vlasovcům, jenž tam Novotný nechal nainstalovat, svůj starostovský post nepochybně obhájí na další čtyři roky. Čím nás tato duchovní mlátička překvapí v nastávajícím volebním období? Koho dalšího zastřelí, kdo další stojí v jeho pomatené frontě na šibenici? 

Petr Kojzar

Předchozí článekDůvěra v ekonomiku je stále menší, u spotřebitelů je na historickém minimu
Další článekNaděje pro zájemce o hypotéky? Úrokové sazby by měly do dvou let opět klesnout

4 KOMENTÁŘE

  1. Kdo není méně bystrý dokáže se nad výsledkem voleb v Řeporyjích objektivně zamyslí. Tato městská část má cca 4.400 obyvatel přičemž volební právo jich má okolo 3.200. Volební účast zde byla na poměry komunálek rekordní, a to téměř 60 %. Lze tedy konstatovat, že čtyři z pěti vládních stran ( KDU-ČSL sice v Řeporyjích překročilo hranici 5 %, ale při přepočtu mandátů d’Hondtovou metodou žádný nezískala) zvolilo téměř 2000 oprávněných voličů. Myslíte si, že jde o převážně o psychicky narušené lidi?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here