Home Názory Céčko jste nikdy neměl, zkuste déčko

Céčko jste nikdy neměl, zkuste déčko

Mají-li všichni tihle Haškové, ulehajíce – vstávajíce – chodíce, ještě něco výrazně společného (krom nenávisti vůči Rusku), je to agresivita. V tom nejvyšším vývojovém stupni.

»Veritas odium parit« aneb »Pravda rodí nenávist« – moudře pravil méně známý římský dramatik Publicius Tarentius. Věcná debata s těmito pošuky není v zásadě ani možná. Možné není dokonce ani zeptat se mimo oficiální schéma dotazů, které jsou loajální k relevantní odpovědi. Čerstvě nyní parádně vystříknul bývalý hokejista Jiří Hrdina v reakci na rozhovor s českým bekem Liborem Šulákem pro ruský server Match TV, jenž si na chléb vezdejší vydělává v KHL, konkrétně v bývalém klubu Jaromíra Jágra a Romana Červenky, Avangardu Omsk.

A co že tolik popudilo našeho novodobého hrdinu Jiřího? Těchto pár Šulákových větiček: »Říkám vám, že mi tady nikdo nic špatného nedělá, všechno mi vyhovuje. Prostě hraju hokej. … Podívejte, jsem hokejista a líbí se mi tady. Chci hrát a dělat to, co umím, v kvalitní soutěži. Možná se to někomu nelíbí, ale co se dá dělat. … Myslím, že ti, co hrají hokej, uvažují spíš jako Jágr. A nevím, co mají v hlavě ti, kteří hokej nikdy nehráli. A co se honí hlavou Haškovi, to nevím tím spíš.«

Jak se lidově říká – …a oheň byl na střeše. Rozvášněný hrdina Hrdina dštěl na Twitteru oheň a síru: »Jsem moc rád, že Liboru Šulákovi je v Rusku dobře a nic se mu neděje. … (Šulák) Prý neví, co se Haškovi honí hlavou. Ty jelito, co se asi honí hlavou tobě, když vidíš, co ruští teroristi provádí na Ukrajině? … Ty už nemáš v českým nároďáku nikdy co dělat, ty bezmozku. Bych blil.«

Taky bych blil. Ale z tohohle rádoby hrdiny. Že zrovna ty hokejky jsou takhle agresivní? Pátral jsem po možných příčinách a dočetl jsem se, že nedostatek vitamínu D vyvolává kromě jiného depresivní stavy. Proč zrovna déčko? Protože jeho přirozeným zdrojem pro lidský organismus je slunce. Jenže ouha… hokejisté toho slunce moc nepoberou, zimní stadióny jsou kryté a plejeři v nich pobývají bezmála tři čtvrtě roku po celou kariéru. Že by hrdinovy deprese byly tou zkoumanou příčinou? Vyloučit to nelze.

Buď již tak či onak – Libor Šulák se vyjádřil slušně, Hrdina reagoval hulvátsky, sprostě, neomaleně. Nebo si snad pan Hrdina osobuje právo rozhodovat, kde se panu Šulákovi smí či nesmí líbit? A s těmi duchaprostými kecy, jak KHL podporuje ruskou válku na Ukrajině, táhněte už k čertu. Jste úplně pitomí nebo co? Víte vy vůbec, co všechno skrývá Rusko z toho vojenského pohledu za Uralem? Vy si fakt myslíte, že Putin potřebuje kus černé gumy a zmrzlou vodu k tomu, aby lousknutím prstu udělal z Evropy spálenou zemi? Probůh, kde to žijete? Poslechněte si bývalé vysoce exponované americké důstojníky, třeba teď nejnověji Scotta Rittera (níže), kterého pravidelně zve na debatu předseda strany PRO Jindřich Rajchl (to by byl, panečku, host do vysílání ČT 24 – co vy na to, nový pane generální Součku?).

Jestli se vám ani potom, (H)hrdino Jiří, nerozsvítí v makovici, už pak radši mlčte, poněvadž ze sebe děláte trotla. Vy, Hašek a tisíce dalších, kteří sebou necháte smýkat mediální propagandou. Kam ještě máte v plánu klesnout? Když vás céčko po celou kariéru míjelo, zkuste to teď s tím déčkem – možná bude líp… Třeba ve vás ona Tarentiova pravda přestane rodit tolik nenávisti. Třeba.

Martin Kalous

4 KOMENTÁŘE

  1. Ukázalo se, že čeští hokejisté, až na výjimky jakou je Šulák, tak čeští hokejisté jsou obyčejní blbci a tito blbci reprezentují rozbité Československo v cizině. Teď to už víme o hloupém Haškovi a ještě hloupějším Hrdinovi. Tito hokejoví hlupáci, resp. blbci si myslí, že na jejich protiruských blábolech stojí svět. Na jejich blábolech samozřejmě svět nestojí, jen už víme, že hokejisté jsou hlupáci, zejména Hašek a Hrdina.

  2. Kalousi, stále máte plnou hubu toho, že vám je upíráno právo na vyjádření vašeho proruského názoru. Proč vám tedy najednou vadí názory pánů Haška a Hrdiny? Dokonce tak, že jim přikazujete, aby mlčeli. Už vidím, jak se před vámi, žurnalistickými esy z iportal24, roztřásli strachy.
    Chápu, že se potřebujete nějak živit. Opravdu tu ale musíte dnes a denně dokazovat, odkud pocházejí vaši chlebodárci?

    • Ano, fialový režim pošlapává svobodu slova a i jinak omezuje lidská práva. Ze strachu ještě žádný novinář nenapsal, jak to ve skutečnosti je.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here