Stydím se být člověkem

Nepamatuji se, že by se u nás o Španělsku kdy hovořilo či psalo jako o ekonomicky a sociálně vyspělé společnosti, resp. vyspělejší než Česká republika. Ta představa o téhle zemi na Pyrenejském poloostrovu byla spíš taková – nevím, jak to říct lépe – prostě ušmudlaná. Taková polocikánská. Nepořádek, špína, mizerná pracovní morálka atd.

Podobnou představou se můžeme holedbat do momentu, než nastoupí konkrétní čísla. Zvláště ta aktuální obrací onu zažitou představu doslova naruby. I když Španělsko, obecně viděno, fakt není ekonomicky nic moc, a přesto je, jak jasně plyne z tabulky, ne o jeden, ne o dva, ale minimálně o tři parníky před zemí diktátora Fialy, neukazuje to v prvé řadě až tak na vyspělost tamního hospodářství, ale na totální destrukci toho českého. O to hůř pro Čechy, Moravany a Slezany. Kdyby šlo v náš neprospěch o pár korun či procent, jenže sledované ukazatele se liší tak výrazně, až se nechce věřit tomu, že obyvatelstvo ČR by mohlo být natolik tupé a netečné, že ani tohle s ním nezamává a dál bude pořád ještě značná jeho část velebit tuhle vládu. To mě na tom děsí ze všeho nejvíce.

Fialův kabinet zachází s lidmi de facto jako s otroky a ti ho za to ještě klepou po ramenou a velebí jako premiéra, za něhož se konečně, samozřejmě na rozdíl od Babiše (kop bodlem do Andreje nesmí scházet), nemusí stydět. Fiala tu hrůzu přece zdědil po Babišovi a teď nás zachraňuje.

Ať se podíváte na jakýkoli údaj, aspoň mě, jímá hrůza. Španělsko, které nikdy nepatřilo k lídrům evropské ekonomiky, si přesto dovolí nulové DPH na potraviny? Proboha, lidi, vám nedochází, že jste prachobyčejnými rukojmími globalistických hrátek, reprezentovaných kabinetem Petra Fialy? Jste fakt s prominutím tak blbí, nebo to pouze hrajete? Jestli má k pravdě blíže, že blbost hrajete, pak je to ovšem ikstá mocnina blbosti nehrané. Akorát nevím, co je horší?

Americký zpěvák Kurt Cobain sice odešel na onen svět v pouhých 27 letech, ale zanechal toho po sobě dost. Kromě Nirvany i tenhle citát: »Lidé jsou blbí. Stydím se být člověkem.« Víte, že já taky? Čím dál častěji.

Jan Čech

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. ČSSR byla v 80. letech (ostatně to platilo pro naše země i za první republiky, za starého Rakouska atd.) ekonomicky zhruba na úrovni právě Španělska a považovalo se to za neúspěch. Po 33 letech kapitalismu jsme (spolu se Slovenskem) stále zhruba na úrovni Španělska, ovšem teď prý máme být spokojeni, dokonce nadšeni.

  2. Pětikoaliční ksindl – Rychetského Pětikoaliční zrůdy včetně Pavla a ANO shánějí stamiliardy na svoje zbraně – letadla, tanky, transportéry, a tak kradou kde se dá. Okradli důchodce a teď okrádají další obyvatele ČR, nikdo okradení neujde, které pořádá Rychetského Pětikoalice pod vedením Fialy, Pekarové, Vystrčila, Černochové a ostatních Pětikoaličních vládních gaunerů a ANO a Pavla.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy